Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

En ekonomik otomobillerden biri, Hyundai i10 LPG

Türkiye'de üretilen Hyundai i10, sınıfında ilgiyle karşılanan  bir otomobil. Teknolojik özelliklerinin yanında, ekonomik  oluşu ve modern tasarımıyla kendi segmentinde   en çok satan otomobil konumunda.Bu arada Hyundai i10, 1litrelik motoruyla 10 000 km'lik  Avrupa turuna çıktı.Zaten ekonomik ve çevreci olan küçük otomobil şimdi  LPG'li versiyonuyla bu
değeri bir kademe daha ileriye götürüyor...

Özel tasarımıyla İzmit Fabrikası bantlarından LPG’li olarak çıkan araç, kilometrede sadece 19 Kuruş (13.02.2014 tarihi itibariyle LPG litresi 2,97 TL olarak hesaplanmıştır) tüketiyor ve 104 g/km’lik CO2 emisyon değeriyle çevreyi en az kirleten modellerden biri olarak öne çıkıyor. Hyundai’nin en ekonomik ve en çevre dostu modeli olan Hyundai i10 LPG, 37 bin 200 TL’lik fiyata sahip.

Depo kapağının olduğu bölümden hem benzin hem de LPG dolumu yapılabilen aracın gösterge panelinde de benzin ve LPG seviyeleri iki ayrı göstergeden okunabiliyor. 27 litrelik LPG tankı ise, bagajın alt bölümünde bulunan stepne alanında yer alıyor. 1.0 lt motor ve 5 ileri manuel şanzıman seçeneğiyle alınabilen i10 LPG, tüm Hyundai modelleri gibi 5 yıl / 100.000 km üretici firma mekanik garantiye sahip.

Style donanım paketiyle alınan i10 LPG’de; EBD ve BAS destekli ABS frenler, elektronik denge kontrol programı ESP, araç stabilite yönetim sistemi VSM, yokuş kalkış desteği HAC, gündüz sürüş farları, acil durum fren sinyali, sürücü ve yolcu ön havayastıkları, lastik basınç göstergesi, manuel klima, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm, direksiyondan kumandalı radyo-CD-MP3 çalar ve iPod destekli AUX-USB girişi, elektrikli ön ve arka camlar, elektrik kumandalı ve ısıtmalı dış dikiz aynaları gibi birçok donanım standart olarak sunuluyor.

Satışa sunulduğu Ekim ayından sonra sadece 3 ayda, A segmentinin en çok satılan modeli olan Yeni Hyundai i10, 2014 yılının ilk ayında da tüm A segmenti satışlarının yüzde 85’lik kısmını tek başına oluşturuyor. Yeni i10’un LPG’li versiyonu sayesinde satışlarını artırması ve özellikle ekonomi ve çevreci bir otomobil isteyenlerin vazgeçilmez seçeneği haline gelmesi bekleniyor.

Araç,  benzinli de 998 cc, 66 beygir,  95 Nm tork, 
155/145 km azami hız (5 ileri düz ve 4 otomatik vites),
 benzinli/LPG'de 998 cc, 67 beygir güç, 90 N tork, 
 153 km azami hız  ( 5 ileri düz vites) değerlerine sahip.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..