Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni modeller, yeni sistemler Mercedes'te

Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde düzenlediği basın gecesi ile hem yeni servis markası "Mercedes me" ve Apple'in otomobil eğlence ve bilgi sistemi olan "CarPlay”in lansmanını yapan Mercedes-Benz, merakla beklenen yeni S-Serisi Coupé modelini de dünyaya tanıttı. 


 Dünya Prömiyeri ;S Classe CoupeMercedes-Benz'in 84. kez katıldığı Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında yeni C-Serisi, S 600 ve S 65 AMG modellerinin ise Avrupa lansmanı gerçekleşti.
Mercedes-Benz lüks segmentinin tartışmasız lideri S-Serisi’nin yeni nesli kendinden önceki her nesilde olduğu gibi “dünyanın en iyi otomobili” ünvanını korurken aracın yeni tek kapılı modeli S-Serisi Coupé, standartları yeniden belirleyecek. S-Serisi Coupé’nin seri üretim versiyonu, aracın 2013 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan konsept modelini gerçeğe taşıyor. Yeni S-Serisi Coupé, dinamik hatları, muhteşem detayları, kaliteli işçiliği ve eşsiz tasarımı ile dikkat çekiyor. İlk kez 84. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan S-Serisi Coupé, Mercedes-Benz’in CL-Serisi modelinin yerini alacak.

2014 Detroit Otomobil Fuarı’ndaki dünya tanıtımından sonra 84. Cenevre Otomobil Fuarı’nda Avrupa lansmanı gerçekleşen yeni C-Serisi ise bir önceki versiyonu ile Türkiye’de ve dünyada satış rekorları kırarak Mercedes-Benz’in en yüksek satış hacmine ulaşan modeli olma özelliğini taşıyor. Daha dinamik hatlar ve karakteristik çizgileri ile bir çok teknolojik yeniliği bir arada sunan yeni C-Serisi, yalın ancak heyecan verici dış ve birinci sınıf iç mekan tasarımıyla yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Yandan bakıldığında uzun kaput, geriye alınmış yolcu kabini ve kısa konsollar C-Serisi’nin klasik ve dengeli Mercedes-Benz sedan yapısını tanımlıyor. Yeni C-Serisi’nin modern görünüme sahip geniş ve lüks iç mekanı duygulara hitap eden sadelikle dinamik sportifliği mükemmel bir şekilde harmanlayarak uçak seyahatlerinde ekonomi sınıfından birinci sınıfa geçilmiş hissi yaratıyor.
Yeni nesil C-Serisi Nisan ayında, yeni S-Serisi Coupé ise Temmuz ayında Türkiye’de satışa sunulacak.
Her zaman bir otomobilden daha fazlasını sunan Mercedes-Benz’in yenilikçi hizmetlerinin artık tek çatı altında toplandığı yeni “Mercedes me” servis markası, Mercedes-Benz otomobil sahibi olmaktan bağımsız olarak markanın daha fazla kişiselleştirilebilmesini sağlayacak. 2014 yılı yaz aylarından itibaren kullanıma açılacak olan “Mercedes me” hizmeti kapsamında “Mobility” (Mobilite), “Connectivity” (Bağlanılabilirlik), “Service” (Servis), “Finance” (Finans) ve “Inspiration” (İlham) başlıkları altında bir çok hizmet sunulacak. www.mercedes.me web sitesinden kişiye özel oluşturulacak “Mercedes ID” hesabıyla erişim sağlanabilecek bu yepyeni hizmet sadece dijital dünya ile sınırlı kalmayarak Berlin, Münih, Tokyo, Paris gibi şehirlerde açılacak özel mağazaları ile gerçek hayatta da Mercedes-Benz deneyimi yaşatacak.
Apple’ın İOS tabanlı otomobil eğlence ve bilgi sistemi “CarPlay” uygulamasını kullanan ilk Alman premium otomobil markası olan Mercedes-Benz, bu yeni hizmet sayesinde müşterilerinin beklentilerine daha da iyi cevap verebilecek. 84. Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen yeni C-Serisi üzerinde uygulamalı olarak anlatılan yeni “CarPlay” sistemi ile sürüş esnasında sesli ya da dokunmatik olarak arama yapabilme, müzik dinleme, mesajlara hızlı bir şekilde erişebilme imkanı sunuluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..