Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yakında, Türkiye'nin en ucuz otomobili olacak

Dünyanın en ekonomik ve ucuz otomobili olmaya aday bir araç, geçtiğimiz aylarda Türkiye'de tanıtıldı.Türkiye pazarına giren Hindistanlı Bajaj'ın işbirliği yaptığı firma ise Kanuni markalı motosikletler üreten Kuralkan.Farklı motosikletlerin yanında 216 cc, tek silindir Digital CDI motorun kullanıldığı küçük otomobilin gücü 20 beygir altı!


RE60


Beygir gücü bilgisi internet sitesinde de ve fuarda verilen
broşürde de aynı şekilde yazıyor.
Muhtemelen 19.5 hp gücünde bir motor olabilir!Bajaj RERenault-Nissan ve Bajaj ortaklığında geliştirilen RE, Hindistan'da ki adıyla RE60; 
manuel 5 ileri 1 geri vitese sahip. En ekonomik otomobilSürücüyle beraber 4 kişinin taşınabileceği araç maksimum 70 km/s hıza çıkabiliyor.
Bajaj RE 'nin diğer teknik özellikleri şu şekilde;
Uzunluk 2752 mm, Yükseklik 1650 mm , Genişlik 1312 mm, Aks Arası 1925 mm,Türkiye için soldan direksiyonlusu üretilecekTeker Mesafesi 1140 mm, Yüksüz Ağırlık 394 kg,  Maksimum Brüt Ağırlık 675 kg, 
Oturma Kapasitesi Sürücü  + 3, Dönme Açısı 3.5 mm , Yerden Yükseklik 180 mm.
Su soğutmalı motorun  CO2 emisyonu ise 60 gr/km.REAraç, dünyanın en ucuzu olarak ortaya çıkan Tata Nano'ya rakip.Türkiye pazarına sunulacak Otomobilin Avrupa'ya da satışı mümkün olabilir, zira Nano'da Avrupa'ya gitmek istiyor!3+1 , geniş ve tasarrufluRE60, Bajaj'ın ilk 4 tekerli aracı. Diğer taraftan, Bajaj; 3 tekerlekli triporterlerle,  4 tekerlekli otoları RE adı altında sunuyor..Nissan -Renault- Bajaj işbirliğiyle4 toplu kişiyi, yokuş yukarı taşımak küçük ama güçlü motor için ne kadar mümkün, zaman gösterecek.Aracın fiyatı hakkında bir bilgi şu ana kadar verilmedi.Düşünce olarak güzel bir taşıt.Güvenlik ve dayanıklılık ise en çok merak edilen konular.

4 yorum:

 1. Yerli üretim olsa çok daha iyi olurdu.

  YanıtlaSil
 2. Resmen bir kumar gibi tutarsa tam tutar tutmazsa batar :)

  YanıtlaSil
 3. Biraz daha güçlü bir motor , otomatik vites ve uygun fiyat olsaydı belki engelliler ve yaşlılar için uygun bir otomobil olabilirdi.

  YanıtlaSil
 4. 11 bg atv baya güçlü taşıyo, bunun kendi kilosu da var anca atv kadar taşır heralde

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..