Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Toyota; ulaştırıyor, sağlık içinde yürütüyor

 sağlıkta toyota  Otomobilin lider markası Toyota, 
şimdide sağlık sektörüne el atıyor.Sürücü ve yolcusunun güvenliğini ön planda tutan firma; yürüyemeyen, felç ve denge problemi olan hastalara yönelik iki farklı robot geliştirdi.2007 yılından beri süren çalışmalar, bu yıl sonlarına
doğru 20 farklı klinikte uygulamaya dönüşecek.. 

Toyota'nın robotumsu tek kişilik araç prototiplerini düşününce, hem tedavi eden ,hemde ulaşımı sağlayan otomobilleri de görmek belkide mümkün olacak!!!
Temel felsefesi olan “insana saygı” ilkesiyle hareket eden Toyota, hastalık ve yaralanma 
yürüyüş ve yolculukta Toyota teknolojisi sonucunda yürüme ve denge problemi yaşayanlar için “Yürüyüş Asistanı” ve “Denge Asistanı” adı verilen robotlar geliştirdi. 2007 yılında Fujita Üniversitesi Tıp Fakültesi işbirliğinde başlanan çalışmalar sonucu ilk kez 2011 yılında test edilen robotların işlevsel özellikleri büyük ölçüde arttırıldı. Fizik tedavinin başlangıç aşamalarında destek sağlayan robotlar, yürüyemeyecek durumda olan felçli hastaların bacakları için doğal yürüyüş ve denge eğitimleri sağlıyor.

 

Bacak felci olan hastaların rehabilitasyonunda kullanılan Yürüyüş Asistanı robotlar, bacak savuruşu, diz güçlendirme ve vücut ağırlık desteği sağlayarak eklem hareketlerinin düzeltilmesine yardımcı oluyor. Denge Asistanı robotlar ise hastalara, kayak, tenis veya rodeo gibi eğlenceli oyun arayüzleri kullanarak bağımsız bir denge eğitimi veriyor. Böylece hastaların vücut denge hareketlerinde iyileştirmeler sağlanıyor.

 sağlıkta toyota

 Bu tür sağlık sorunlar ile karşılaşan tüm insanların hareket özgürlüğünü sağlamak için Toyota tarafından geliştirilen robotların seri üretimine planlanan tarihten çok daha önce geçileceği bildirildi. Yürüyemeyen veya yürürken denge problemi yaşan insanların en büyük yardımcısı olacak  robotların klinik deneyleri 2014 yılının sonbaharında 20 sağlık tesisinde başlayacak ve ardından insanlığın hizmetine sunulacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..