Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Otomobilden, evdeki cihazlara bulutla baglanacaksınız, az sonra!

Toyota; modern otomobil ve araçları imal ederken otomotiv dışına da kayıtsız kalmıyor. Önce çevreci, hibrid motorlar, tedavi eden cihazlar şimdi ise evdeki cihazları programalama, açma, kapatma, ve daha bir çok uygulamayı yapmak mümkün olacak. Toyota -  PanasonicBu teknolojiler ise Toyota ve Panasonic işbirliğiyle kullanıcıya ulaşacak.. 
Yeniliklerin markası Toyota, Panasonic işbirliği ile araç içinden ev aletlerinin kumanda edilmesini sağlayan teknolojiyi geliştirdiklerini duyurdu. Bu teknoloji ile tüm Toyota sürücülerinin günlük hayatı daha kolay ve konforlu olacak. 

Otomobillerin ev aletlerine bağlanmasını sağlayan yeni nesil telematik sistemler geliştirmek üzere Haziran 2013’te anlaşma yapan Toyota ve Panasonic, o tarihten itibaren iki markanın “bulut sistemlerini” birbirine bağlayacak bir arayüz geliştirdi.


Bu sistem ile donatılan otomobilleri kullananlar, aracın GPS sistemine bağlı olan bir aplikasyon ile evden ayrılmadan önce örneğin klimanın kapatılmasını, eve gelmeden önce klimanın çalıştırılmasını, sıcaklık ayarının yapılabilmesine olanak sağlayabiliyor. 


Bu teknolojinin ilk olarak bu yılın ikinci yarısından itibaren Japonya’da uygulanmaya başlanacağı duyuruldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..