Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Tarih Konvoyu İzmir'deydiKlasik Otomobiller bu kez İzmir'deydi. Gençlik ve Spor Bayramı'nda Samsun'a giden
İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), faaliyetlerine devam ediyor..Renkli ve farklı tasarımdaki araçlar İzmirliler'in yoğun ilgisiyle karşılaştı..Hepsi bir tarih kitabı olan otomobillere, farklı illerden gelen arkadaşlarıda katıldı. 70 otomobil, İzmir'i gezdikten sonra Gündoğdu meydanı'nda sergilendi..

 İzmir, klasik otomobilelri ağırladı.Etkinlik , Mobil 1 tarafından desteklendi..Dünyanın önde gelen sentetik motor yağı markası Mobil 1, Klasik otomobil tutkunlarıyla işbirliğiniçeşitli etkinliklerle sürdürüyor.Geçtiğimiz ay 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 55 klasik otomobille Samsun’a giden İKOD üyeleri bu kez Ege’nin incisi İzmir’deydi.

7 Haziran Cumartesi sabahı 20 araçla İstanbul’dan yola çıkan klasik otomobil tutkunlarıınn ilk durağı Akhisar oldu. Akhisar’da Keskinoğlu Ravika Köyü’ne uğrayan İKOD üyeleri buradaki klasik otomobil müzesini ziyaret ettiler. 


 tasarım kadar renklerde otomobilseverlerin ilgisini çektiDaha sonra İzmir’e geçen klasik otomobil tutkunları, İnciraltı Meydanı’nda İzmir Klasik Otomobilciler Derneği üyeleriyle buluştular. Etkinlikte sadece İstanbul ve İzmir değil, Türkiye’nin çeşitli illerinden de gelen 70 kadar klasik otomobil yer aldı. 


 hepsi ayrı bir tarih


Klasik otomobil sürücüleri etkinliğin ikinci gününde İzmir’in en güzel semtleri arasında yer alan Alsancak ve Kordon’da şehir turu attı. Ardından birçoğu yarım asrı devirmiş klasik otomobiller meraklılar için Gündoğdu Meydanı’nda sergilendi.konvoy yolda


İzmirliler, şehir turu ve sergi süresince değerli motorları Mobil 1 sentetik motor yağları ile korunan klasik otomobillere büyük ilgi gösterdiler. Klasik otomobillerin önünde sık sık fotoğraf çektirdiler. Düzenlenen “Zerafet Yarışması”nda dereceye giren klasik otomobillerin sahiplerine çeşitli ödüller verildi. 


 hepsi bir zerafet unsuruİstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Serkan Okay, 2014 yılının etkinlik açısından yoğun geçtiğini belirterek, Mobil 1 tam sentetik motor yağlarının her zaman en büyük destekçileri olduğunu söyledi:

klasikler İzmir'de


“Böylesine yoğun bir etkinlik takviminde bizim için çok önemli olan klasik otomobillerimizindeğerli motorlarını en iyi şekilde Mobil 1 sentetik motor yağları ile koruyoruz. Mobil 1’le işbirliğimiz ve güvenimiz bundan sonra da aynı şekilde sürecek.Mobil 1’le klasik otomobillerimiz daha uzun yıllar yollarda olacak”


 ChevyMobil 1, yarım asrı devirmiş klasik otomobillere, motorunun korunması, performansın artırılması ve yakıt ekonomisi sağlama konularında destek veriyor.


  Amerikan otomobilelri ağırlıktaydı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..