Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Mercedes'tan hayat kurtaran teknoloji

 Yeni teknoloji Mercedes'tenMercedes-Benz, saniyelerin dahi hayati önem taşıdığı kazalarda, kurtarma ekiplerinin en hızlı ve etkin şekilde müdahale edebilmesi için yeni teknolojiler geliştiriyor...
Marka, otomobillerinde gerçekleşen kazalar sonrasında QR kod teknolojisi ile dijital ortamda araç bilgilerine ulaşabilme imkanı sunan ilk otomotiv markası olarak bir ilke daha imza atıyor.

 Kurtarma ekiplerinin hızlı ve en doğru şekilde müdahele etmesini sağlayacak QR kod, 2013 sonu itibariyle yeni üretilen tüm Mercedes-Benz otomobillerde ve 2014 yılında üretilmeye başlanan tüm smart marka araçlara standart olarak entegre edildi. Ayrıca 1990 yılından sonra üretilen tüm Mercedes-Benz otomobillere de bu kodu yetkili Mercedes-Benz servislerinde ücretsiz olarak yerleştirmek mümkün.
 kodlar buradaTürkiye’de Temmuz 2014 tarihi itibariyle Türkçe olarak hizmet verecek sistem kapsamında, kurtarma ekipleri kaza yapan aracın ilk müdahalede hayati önem taşıyan kritik bilgilerine (hava yastığı, yakıt deposu, akü vb.) ulaşılabilecek. Kaza sonrasında hasar gören araçlarda en kolay ulaşılabilen bölüm olan yakıt depo kapağı içerisinde ya da B-sütununda kapı içerisinde bulunacak QR kodu, akıllı telefonlar dışında internet erişimi olan tüm tabletlere de okutularak ilgili bilgilere ulaşmayı mümkün kılıyor.
Mercedes-Benz Türk, güvenilir ve kaliteli servis anlayışını müşterilerine her alanda hissettirmeye ve bu alanda faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.
QR kod, İngilizce “Quick Response” (hızlı müdahale) sözünün baş harflerinden türetilmiştir. Türkçe karşılığı olarak “Kare Kod” ifadesinin kullanımı da yaygındır. Birçok amaca hizmet edebilecek bu kod, mobil telefonlar ya da tabletlerin kameraları yardımıyla okutularak, kodun aktardığı bilgiye ulaşmak mümkün. Bunu gerçekleşmesi için de kullanıcının mobil cihazında ya da tabletinde QR kodunu çözen bir programın bulunması gerekiyor. Bu program yardımıyla kullanıcı QR kodu okuttuğunda online bir içeriğe yönlendiriliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..