Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Smart Fortwo ve Forfour yenilendi

  Smart'tan iki yeni modelDünyanın en küçük ve sıradışı otomobillerinden Smart, yeni modellerini Berlin'de tanıttı. Lansmanda iki farklı model gözler önüne çıktı. Fortwo modeli bir önceki modelin üzerinde yükseldiğini belli ederken Forfour ise bir 
Daimler - Renault işbirliğini vurgular gibi..
Smart’ın yepyeni 4 kişilik versiyonu smart forfour yeniliklere açık kişilerin otomobil tercihleri arasında en üst sıralarda yer almaya hazırlanıyor.
Bu iki araç arasında tercih yapacak olsam  4 kişiyi taşıyabilen forfour tipini tercih ederdim..Avrupa’nın en genç otomobil markası olarak şehir içi otomobil kullanımının ideal alternatifi olan smart’ın yeni fortwo ve merakla beklenen 4-kişilik forfour modelleri, Berlin’de gerçekleştirilen muhteşem bir etkinlik ile ilk kez dünyaya tanıtıldı.
  Mercedes Ceo'su Smart'ta
Yeni smart fortwo ve forfour modellerinde sunulan kompakt oranlar ve zekice planlanan ayrıntılar aracın benzersiz işlevselliğinin altını çizerken bu yeni modeller “ailenin yeni üyesi” olarak adlandırılıyor.
  Renkli ve yaratıcı tasarımlarla çevik çözümler  buluşuyor
Aynı ailenin üyeleri yeni smart fortwo ve smart forfour, farları, ön konsoldaki havalandırma sistemleri ve kendilerine özgü tasarımları ile dikkat çekiyor. Otomobilde hayat tarzını yansıtarak bir simge haline gelen ve başlı başına bir sınıf oluşturan smart’ın yeni fortwo ve forfour modelleri, genç ve modern tasarımları ile hareketlilik, çevreye uyumları ile sorumluluk kavramlarını birleştiriyor. İki araç da arka bölümlerine yerleştirilen motorları ile şehiriçi trafikte oldukça çevik çözümler sunuyor. Renkli, enerjik, sportif ve özgün dış tasarım; eğlenceli, kullanışlı, kaliteli ve etkileyici görünüm sunan iç tasarım smart severleri ve yaşam tarzı ve işlevselliği bir arada arayan bireyleri etkilemeye hazırlanıyor.
 Smart lansmanıPiyasaya sunulduğu günden bu yana tüm dünyada yoğun ilgi gören ve başarılı satış rakamlarını yakalayan smart, yepyeni modelleri smart fortwo ve smart forfour ile şehir trafiği için eşi benzeri olmayan çözümler sunuyor. Artan güvenlik ihtiyaçlarına rağmen 2,69 m uzunluğu değiştirilmeden geliştirilen yeni smart fortwo ve 4 kişinin şehiriçi mobilitesini sağlayacak olan yeni smart forfour artık daha fazla alan, daha fazla renk, daha fazla donanım ve daha fazla eğlence fırsatı sunuyor. Modern kent trafiğinin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilme iddiasını taşıyan smart, boyutları ve motor hacmi düşünüldüğünde maksimum çeviklik ve optimum kullanım alanı sunarak hem duygulara hem de akla hitap ediyor. Üstün manevra kabiliyetine sahip smart fortwo’nun dönüş çapı sadece 6.95m’den, smart forfour’un ise 8.65m’den oluşuyor.
 “Gerçek Hayat Güvenliği” felsefesi
Mercedes-Benz güvenlik standartlarını tam anlamıyla karşılayan yeni smart fortwo ve smart forfour; markanın “gerçek hayat güvenliği” felsefesini opsiyonel ve standart olarak sunduğu güvenlik donanımları ile sürdürüyor. Araçlarda standart olarak sunulan ve yüksek süratte savrulmayı engelleyen yan rüzgar asistanı (crosswind assist), ESP, opsiyonel olarak sunulan ve sürücüyü sesli olarak uyarabilen çarpışma önleme asistanı ve şerit takip yardımcısı bunlardan sadece bir kaçını oluşturuyor.
  2 ve 4 kişilik Smart otomobilleri
Kişiye özel otomobiller
Yeni smart fortwo ve smart forfour modellerinde passion, prime ve proxy olmak üzere 3 farklı konsept seçeneği sunuluyor. Bu sayede araçlar özellikle iç mekanda kullanıcının tercihlerine göre kişiselleştirilebiliyor. smart fortwo’un birçok ortak özelliğe sahip olduğu, ailenin yepyeni 4-kişilik üyesi smart forfour’dan en büyük farkı hiç şüphesiz sahip olduğu B sütununa açılan çerçevesiz geniş kapısı.
smart fortwo ve smart forfour’un dikkat çeken boyutları günlük şehir hayatı için mükemmel çözümler sunuyor.

smart fortwo
smart forfour
Uzunluk (m)
2.69
3.49
Genişlik (m)
1.66
1.66
Yükseklik (m)
1.55
1.55
Dingil mesafesi (mm)
1.873
2.494
Dönüş çapı(m)
6.95
8.65
Bagaj kapasitesi (ön koltuk arkası itibariyle) (L)
260
730

Motor bölümünde, son teknoloji ile geliştirilen yepyeni 3 silindirli, 999cc’lik hacimle 52 kW/71 bg ya da  898 cc’lik hacimle 66kW/90 bg güç üreten motor seçenekleri ile yeni smart fortwo ve 4-kişilik smart forfour, Kasım ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.
Dünden bugüne ”smart”
Daimler’in smart modelleri, Ekim 1997 yılından bu yana Hambach'da, verimliliği esas alan, yenilikçi, özellikle yalın üretim kavramının başarı hikayesi ile  yeni standartlar belirleyen üretim tesislerinde üretiliyor. Bu tesislerde yeni nesil smart üretimi için 200 milyon euro’luk yatırım gerçekleştirildi.
İlk smart modeli, 1998 yılında piyasaya sürüldü ve hem fikir, hem ürün hem de yepyeni bir marka olarak dünya çapında başarıyla karşılandı.
Benzersiz tasarımı, kompakt ölçüleri ile şehir içi kullanım konforu konusunda hala rakipsiz. smart fortwo Almanya'da yapılan ilk lansmanı ve diğer Avrupa ülkelerinde kullanımının ardından, bugün dünya genelinde 46 ülkede artık kullanılabilir durumda.

Akıllı donanım sistemleri, farklı bir ruhu yansıtan marka tarzı ile paralel olarak sıradışı bir tasarıma sahip smart, şehir için kullanımı ve son derece verimli, yüksek performansı, yüksek teknoloji standartlarına uygun fonksiyonları ile bugüne kadar tüm dünya genelinde 1.5 milyon adedi aşkın satış rakamına ulaştı.
2013 yılında elektrikli smart Almanya'da pazar lideri oldu. 2014 başında ise smart fortwo Çin'de arka arkaya beşinci kez "Yılın MICROCAR"ı ünvanını kazandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..