Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Mercedes AMG Petronas 174 Puanla Lider

 Mercedes F1 de şampiyonluğa yürüyorYine Mercedes, Yine Hamilton, Yine heyecan..
F1’de yılın 14. yarışı olan Singapur Grand Prix’inde MERCEDES AMG PETRONAS takımının İngiltereli pilotu Lewis Hamilton birinci oldu. 
MERCEDES AMG PETRONAS’ın diğer pilotu Nico Rosberg yarışın 13. turunda direksiyon milinde yaşadığı sorun nedeniyle yarışı tamamlayamadı.

Bu sonuçla Mercedes F1  ekibi; takımlar sıralamasında en yakın rakibinin 174 puan önündeki liderliğini korudu. Lewis Hamilton, Singapur Marina Bay pistinde elde ettiği zaferle 241 puana ulaşarak pilotlar sıralamasında liderliğe yükseldi. MERCEDES AMG PETRONAS pilotu Nico Rosberg ise 238 puanla takım arkadaşı Hamilton’ı takip ediyor. 
Yarışa pole pozisyonunda başlayan Lewis Hamilton, tüm yarış boyunca liderliği elden bırakmadı ve Formula 1 kariyerinde beşinci kez en hızlı tur zamanlamasını elde etti. Bu sonuçla kariyerinde toplamda 29. Formula 1 zaferine ulaşan Britanyalı pilot, İtalya’nın ardından Singapur’da da galip gelmesini şu sözlerle yorumladı: “Monza’da kazandıktan sonra sezonun son bölümüne böylesine rekabetçi bir araçla başlamak benim için harikaydı. Nico da önde olsaydı çok zorlu bir yarış olurdu. Güvenlik aracı piste çıkana kadar son derece rahattım. Rakiplerimle arayı açmak için uğraşırken lastiklerim zorlanmaya başladı. Pite girdim ve Vettel’in hemen arkasından çıktım. Onların iki duraklı stratejiyi benimsediğini ve lastiklerinin zorlanmış olduğunu biliyordum. Şansım da yaver gidince liderliği kaptırmadım. Nico’nun yarış dışı kalması sevinci buruk yaşamamıza neden oldu. Ancak fabrikalarda bu mega aracı tasarlayan herkes dahil olmak üzere tüm takım olarak mükemmel bir iş çıkardı. Şimdi sırada iki hafta sonraki Japonya yarışı var. Orada da kazanmak için var gücümüzle çalışmalıyız.”
 Mercedes F1 de şampiyonluğa yürüyorNico Rosberg ise şunları söyledi: “Direksiyonumla ilgili sorunlar yarıştan önce, henüz garajdayken başladı. Aracın kalkışta hareket etmemesi bana zor anlar yaşattı. Pitten ayrıldığımda yalnızca vites değiştirebiliyordum. Telsiz ve DRS çalışmıyordu. Telsiz daha sonra çalışmaya başladıysa da diğer sistemler geri gelmedi ve aracı yarıştan çekmek zorunda kaldık. Benim için zor bir gündü ve maalesef takım için bir başka güvenilirlik sorunu yarattı. Günün tek iyi yanı yarışı Lewis’in kazanmasıydı. Şimdi ise neler olduğunu iyi analiz edip aracımızın güvenilirliğini yeniden tesis etmemiz gerekiyor.”
PETRONAS Lubricants International (PLI) hakkında
Malezya'nın ulusal petrol şirketi PETRONAS' ın yüzde yüz iştirakli şirketidir. Tam kuruluşu 2008'e dayanan PLI, iki saygın madeni yağ ve fonksiyonel sıvı şirketi olan FL Selenia ile PETRONAS'ın kendi madeni yağ biriminin birleşimidir. Bunun sonucunda, dünyaya en iyi madeni yağlar ve fonksiyonel sıvılar sunmak üzere yapılandırılan ve bunu amaç edinen yeni bir organizasyon ortaya çıkmıştır. PLI'nın arkasındaki birleştirici ve itici güç, hem bugünün hem geleceğin Sıvı Teknolojisi Çözümleri şirketi olma rolüne duyduğu bağlılıktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..