Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

10 000 Motosikletsever oradaydı

En eski ve saygı duyulan markalardan biri olan Moto Guzzi tarafından düzenlenen “Moto Guzzi Open House” etkinliği12 - 14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi.
10 bin Moto Guzzi tutkunu, dünyadaki en görkemli motosiklet markalarından birinin ölümsüz ihtişamını kutlamak için Mandello del Lario’ya akın etti ve fabrika ile Tarih Müzesi’ni ziyaret etti. 


 Tarihi motosiklet fabrikası 10 binkişi ağırladıGeleneksel olarak her Eylül ayında motosikletçilere ve motor tutkunlarına yönelik gerçekleştirilen “Moto Guzzi Open House”, yaz ayının sonlarında gölün doğal güzelliğini pekiştiren havanın da etkisiyle geçen yılki başarının üzerine koyarken, lüks California 1400’den Racer, Stone ve Special şeklinde üç versiyonu bulunan genç ve çevik V7’ye kadar Eagle ailesinin en yeni üyelerini de görme fırsatı sundu.
En çok ziyaret edilen mekanlar arasında orijinal GP’den MGS01’e ve 1921’de yapılan ilk Nomale dahil 150’den fazla motosiklete ev sahipliği yapan Tarih Müzesi, dünyadaki tüm pazarlara giren Moto Guzzi’lerin doğduğu montaj hatları ve büyüleyiciliğini diama koruyan Rüzgar Tüneli yer aldı. Büyük başarı yakalayan yol testlerinde 500’den fazla misafir, üç versiyonu bulunan “küçük” V7’den Avrupa’da şimdiye dek üretilmiş en büyük V-twin motora sahip serinin gözdesi California 1400 ve turing motosikleti Stelvio ile güçlü Griso 1200 dahil İtalyan üreticinin ailesine katılan en yeni üyeleri sürme şansı yakaladı.
Motosiklet tutkunları Custom Alanı’na da büyük ilgi gösterirken RossoPuro, South Garage, Millepercento ve Radical Guzzi gibi dünyadaki en ünlü “custom made” atölyelerinin imzasını taşıyan küçük ve büyük blokların üzerindeki en prestijli özel üniteleri görme fırsatı yakaladılar. Kaliforniya Pasadena’da Moto Guzzi ile birlikte çok sayıda Piaggio Group markalı aracın tasarlandığı ve doğduğu yer olan Piaggio Gelişmiş Tasarım Merkezi’ni başında bulunan ve oradan Mandello’ya gelen en yeni California 1400’ün “babası” Arjantinli tasarımcı Miguel Galluzzi gibi en yetenekli custom ustalarıyla vakit geçirme şansı buldular.

Moto Guzzi Mandello Fabrikası Hakkında
Dünyanın en ünlü fabrikalarından biri olan Moto Guzzi Mandello Fabrikası’nın İtalyan motosiklet tarihinde sembolik bir yeri vardır. Kurulduğu 1921 yılından beri Moto Guzzi’ler burada durmaksızın üretilmektedir. Bu fabrika dünyanın birçok yerindeki sürücüler tarafından sevilen, evrensel düzeydeki kartal logosuna ve İtalya’nın endüstriyel gelişimine eşlik eden zengin bir mirastır. Burası Falcone, Galletto, V7 ailesi, spor Le Mans ve Imola modelleri yeni ve teknolojik olarak gelişmiş V7 ve California 1400 modelleri gibi efsanevi tüm modellerin çıkış noktası olmuştur ve Dünya Motosiklet Şampiyonası’nda (8 sürücü ve 7 imalatçıyla) 15 şampiyonluk ünvanı alarak motosiklet yarışlarının en görkemli yıllarına ev sahipliği yapmış Moto Guzzi yarış motorlarının doğduğu yerdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..