Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Toyota'dan 7 milyon hibrit otomobil

 Toyota Hybrid Dünyanın en çok otomobil üreten markası Toyota , aynı zamanda  en çok satılan hibrit otomobiline de imza atıyor..
Çevreci Teknolojilerin Öncüsü marka,  Eylül sonu itibari ile tüm dünyada hibrit araç satışlarının 7 milyon 53 bin adete ulaştığını açıklarken, bu araçlar içinde ise Prius modeli dikkat çekiyor.
 Toyota, ilk seri üretim hibrit otomobilinin piyasaya sunulduğu 1997 yılından bugüne kadar gerçekleştirdiği toplam 7 milyon 53
bin adet hibrit otomobil satışıyla bu teknolojinin tüm dünyada benimsenmesini sağladı. Bu satış adetleri ile hibrit otomobiller, benzinli otomobillere kıyasla
 49 milyon ton daha az CO2 salımı ve 18 milyar litre benzin tasarrufu gerçekleştirdi. 
 
Bugün itibari ile 90 ülkede 27 farklı hibrit ve 1 adet plug-in hibrit modeli pazara sunmakta olan Toyota, 2015 yılı sonuna kadar 15 yeni hibrit aracını daha satışa sunmaya planlıyor. 
Çevre dostu otomobillerin gelişimi için tüm yeni teknolojileri, farklı yakıt kombinasyonlarıyla bir araya getiren Toyota, çevreci teknolojiler konusunda 21. yüzyılın en önemli markası haline geldi. Toyota, gelecek dönemde de daha fazla bölge ve ülkede hibrit ürün gamını geliştirerek, pazara sunmayı hedefliyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..