Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yerli Hyundai i20 ve HG350

Yeni Hyundai i20, Paris Motor Show'da büyük ilgi gördü..Türkiye'de imal edilen Yeni i20, Avrupa'da rakiplerine kök söktürecek gibi.. Hyundai otomobil olarak i10 ve i20'yi ülkemizde imal ederken Yeni hafif ticari araç Hyundai HG 350'de Karsan tesislerinde imal edilecek.


 Yeni i20, resmi olarak tanıtıldı.


Ticari araçlarda geçtiğimiz günlerde yapılan Hannover Ticari Araçlar Fuarı'nda sergilenmişti...
Son 5 yıl içinde tüm modellerini yenileyen Hyundai, sofistike tasarımı, ferah kabini ve gelişmiş özellikleriyle öne çıkan Yeni i20’yi 2014 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Genişleyen iç mekan ölçüleriyle sınıfının en iyilerinden biri olan Yeni i20, cömert donanım listesi ve yine sınıfında sadece i20’de bulunan panoramik cam tavanıyla ilgi çekti. Yeni i20’yle birlikte, sıkıştırılmış doğal gazla çalışan yeni nesil i30 CNG, 48 voltluk i40 Hybrid, hidrojen yakıt hücreli ix35 Fuel Cell, Intrado Concept ve 300 beygir gücündeki i20 WRC de Hyundai standında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Hyundai, dünyanın en önemli otomobil fuarlarından biri olan Paris’te ayrıca yepyeni Turbo beslemeli motorlarını ve 7 ileri çift kavramalı (DCT) şanzımanını da gün yüzüne çıkardı. Satışa sunulduğundan bu yana Hyundai’nin Avrupa’daki gelişimine önemli ölçüde katkıda bulunan i20, yenilenen haliyle markanın imajını daha da yukarı taşıyacak. Yeni modelin en önemli amacı, daha geniş kitlelere Hyundai deneyimi yaşatmak. Daha önce 30-45 yaş arası olan hedef kitle ise Yeni i20’yle birlikte 20-45 yaş arası olacak.

Yeni i20, önceki modelinden daha çekici görünüyor...
Daha fazla konfor, daha zengin donanım ve daha fazla keyif: Yeni i20
Yeni i20, Hyundai'nin üçüncü nesil B-segmenti oyuncusu olarak öne çıkarken, Avrupa’da ilk kez 2002 yılında Getz modeliyle tanıtıldı. 2002 yılından bu yana Hyundai için önemli bir adım olarak öne çıkan Getz, yerini i20’ye bıraktığında hem marka, hem de müşteriler için daha kaliteli ve iddialı bir model olarak ortaya çıkmıştı.

B segmentindeki Getz ve i20 modelleriyle birlikte, global olarak yaklaşık 1 milyon adet satış gerçekleştiren Hyundai, şimdi bu kaliteyi ve konforu zirveye çıkarmaya hazırlanıyor. Beklentilerin ötesinde bir konfor vaad eden yeni model, eskisine göre daha uzun, daha geniş ve daha alçak.
Hyundai’nin karakteristik tasarım felsefesi “Fluidic Sculpture 2.0 - Akıcı Tasarım”, Yeni i20’yle beraber bambaşka bir boyuta geçiş yapıyor. Hyundai için tasarım anlamında yeni bir çağın başlangıcını simgeleyen Yeni i20, estetik çizgileri, zarif hatları ve modern yapısıyla B segmentinin en şık temsilcisi olma iddiasını ortaya koyuyor. Altıgen ızgarası, fonksiyonel LED farları, geniş hava girişli sportif tamponu sayesinde ön kısımda etkileyici bir görüntüye bürünen otomobil, arka kısma doğru geçildiğindeyse, yukarıya doğru uzayan yapısı ve aracın hacmine vurgu yapan yatay stop lambalarıyla dikkat çekiyor. C sütunundaki siyah kaplamayla omuz çizgisini pekiştiren Yeni i20,  açılabilen cam tavanıyla da fark yaratıyor.


Yeni motorlar ve şanzıman: 1.0 lt &1.4 lt T-DGI, 7 ileri DCT


 Yeni i20, resmi olarak tanıtıldı.


Hyundai, yeni nesil Kappa 1,0 litre T-GDI motorunu ilk kez Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı. Motor hacmindeki küçülmeyle birlikte, yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi hedefleyen Hyundai, özellikle genç kullanıcıların ilgisini çekmeye hazırlanıyor.
Üç silindirli, benzinli 1.0 lt turbo motor, Euro6 uyumlu ve 84g/km gibi düşük bir emisyon değerine sahip. 120 beygir gücündeki motorun torkuysa 172 Nm. Ayrıca atmosferik motora göre daha verimli ve performanslı.
Hyundai’nin fuarda sergilediği bir diğer yenilik ise C segmentindeki iddialı modeli i30’un yeni CNG konsept versiyonu. Kappa 1.4 litre T-GDI motora sahip konsept, CNG modunda 117 beygir güç üretiyor. 206 Nm maksimum torka sahip motorun yakıt tüketimi de oldukça ekonomik. 
i20'den H350 veya HG 350 ye...


Yeni Hyundai i20'nin ağabeyleri..
30’dan fazla Avrupa ülkesinde “Made in Turkey” imzası taşıyacak
Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, “Bugün burada yeni otomobilimizin dünya prömiyerini gerçekleştirdiğimiz için çok mutlu ve gururluyum. Çünkü ülkemizde üretilen bir otomobilin tüm Avrupa’ya sadece Türkiye’den ihraç edilmesi bizler için önemli bir şey. Hyundai i20, 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kuracak özelliklere sahip son derece modern bir otomobil. Yılda 130.000 adet Yeni i20 üretip, 110.000 adet ihraç etmeyi hedefliyoruz. Amacımız hem ekonomiye, hem de sektöre katkıda bulunmak” dedi. 
Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker ise Paris’te dünya prömiyeri gerçekleştirilen Yeni i20 hakkında, “İzmit’te üretilen gururumuz i20, tamamen gerçek bir Avrupalı. A’dan Z’ye bir çok noktasında yenilik söz konusu ve kalitesi artırılırken genişliğiyle de herkesin beğenisini kazanacak. Gelişmiş teknolojisi, üst düzey donanımları ve konfor öğeleriyle segmentine yön verecek. Başta Türkiye olmak üzere tüm Avrupa’da Hyundai’nin marka imajını artırmak için katkıda bulunacak. Yeni i20 ile gurur duyuyoruz çünkü “Made in Turkey” imzasıyla 30’dan fazla Avrupa ülkesinde ülkemizi temsil edecek” dedi.
Hyundai'nin Avrupa pazarı için geliştirdiği Yeni i20, İzmit’teki Hyundai Assan Fabrikası’nda Türk işçisinin emeğiyle üretilecek. Türk otomotiv sektörüne ve ekonomisine katkıda bulunacak olan Yeni i20, Kasım ayında önce Türkiye’de, daha sonra da tüm Avrupa’da satışa sunulacak. 
 Fuarda sergilenen modellerden biri de İntrado..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..