Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Nefesleri kesen otomobil Asil otomobil Bentley'in geliştirdiği en sofistike üstü açık otomobil olan Bentley Grand Convertible ile İngiliz lüks otomobil anlayışı; en ileri ifadesini buluyor. İkonik olmasına karşın tarz olarak abartısız, en iyi malzemeler kullanılarak tamamen el işçiliğiyle üretilen lüksün bu rakipsiz amiral gemisi, güçlü ve duygulara hitap eden tavansız sürüş keyfinin zirvesini temsil ediyor. İlk etapta bir müşterinin özel tasarım elbisesinden ilham alınarak geliştirilen Sequin Mavisi rengindeki Grand Convertible'ın motor kapağında ve ön cam çerçevesinde gümüş "likit metal" renk kullanıldı. Otomobilin hem sağına hem de soluna doğru uzatılan, tamamen elle yapılan son kat boyanın ardından cilalanarak çok parlak hale getirilen Bentley yönlü jant tasarımı bu zengin mavi gövde rengiyle tezat oluşturuyor.
 Jantlar,  motor kapağının altında bekleyen olağanüstü güç ve torkun ipuçlarını veriyor. Amiral gemisi Mulsanne'da yer alan Bentley'nin efsanevi 6¾-litrelik çift turbo V8 motorun 537 HP ve 1.100 maksimum torkuna sahip olan Grand Convertible, kolaylıkla elde edilecek performans lüksünün benzersiz tarzına uygun olacağını vaat ediyor.

Kullanıcısını hem şımartan hem de nefesleri kesen Grand Convertible'ın iç tasarımı da Bentley'nin usta el işçilerinin hünerlerinin sergilendiği bir vitrine dönüşüyor
Yetişkin dört kişinin sığabileceği genişlikteki kabinde kullanılan doğal olarak tabaklanmış 14 farklı deri, baklava desenli dikişlerle birleşiyor ve bu desenin şekli de koltuk ve kapılarında değişiklik gösteriyor. Bentley döşeme ustalarının olağanüstü becerilerini ön plana çıkarmak için parlak mavi renk kullanılırken, keten rengindeki deri üzerine Sequin Mavisi iplikle yapılan çapraz dikişler de elle dikildi. Açık renkli deri ile kapıların üst kısımlarının etrafında kullanılan Beluga derisinin parlak zarafeti kontrast yaparak, cilalı krom çerçeveye sahip arka koltuklara doğru uzanıyor.
 Asil otomobil
Arka koltukların kendisi, Bentley'nin el işçiliğinin en önemli ve en iyi örneklerinden birisi olarak beliriyor. Simetrik uyum,parlak yüzey ve koyu renkli cevizağacının kullanıldığı arka koltuk konsolu Bentley de uygulanan en büyük ahşap parka olarak yeralıyor.. Tamamen elle işlenen ve krom çeliğin şık paralel çizgileriyle tamamlanan bu ahşap kaplamanın genişliği, ancak dünyanın en iyi mobilya üreticilerinin eserlerinde görülebilecek özellikte.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..