Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Otomobil ve motosiklette Mart yoğun geçecek

 Şile'de otomobiller tırmanacak, biribirlerini geçmeye çalışacak..Mart ayıyla beraber motorsporlarının neredeyse tüm kategorilerinde yarışlar başladı; önümüzdeki günlerde 29 Mart'ta Bursa'da 2015 Türkiye  (otomobil) Tırmanma Şampiyonası, 22 Mart'ta İstanbul'da;34 Otomobil Sporları Kulübü’nün düzenleyeceği Rally34 , 21-22 Mart tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası’nın 1. Ayak yarışı yapılacak...
 22 Mart Pazar günü Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Orhangazi Hamzalı yolunda organize ediliyor. 
Powerpan sponsorluğunda Orhangazi Belediyesi katkıları ile düzenlenecek olan organizasyon Nadır Piknik Alanı önünden başlayacak olan etap, Hamzalı Köyü girişinde son bulacak.

5.25 kilometrelik asfalt zeminli parkurda 3 çıkış olarak gerçekleştirilecek yarışa, 4 ayrı kategoride araçlar katılacak. 10:00-12:00 saatleri arasındaki antrenman çıkışları ile başlayacak olan organizasyonda ilk start saat 12:30′da verilecek.
İlk kez otomobil sporlarına ev sahipliği yapacak ve seyir açısından oldukça elverişli noktaları bulunan Hamzalı parkurunun sporseverlerden de büyük ilgi görmesi bekleniyor.

“2014 yılında aynı isimli organizasyona başarı ile imza atan 34 Spor Kulübü Yönetimi yine“Her şey sporcu için”yaklaşımı ile yarışın hazırlıklarını tam gaz sürdürüyor. 
 Şile'de otomobiller tırmanacak, biribirlerini geçmeye çalışacak..2014 yılında oldukça beğenilen parkurda sezonun en yüksek katılımlı yarışı organize edilmiş, hem yarışçılar hemde seyirciler tarafından oldukça beğenilen bir yarış olarak hafızalarda yer almıştı. Bu yıl yine otomobil sporları dünyası için efsane özelliği taşıyan Teke ve Yazımanayır Köyleri civarındaki etaplarda koşulacak yarışta, geçen yıl olduğu gibi rekor yarışçı ve seyirci katılımı bekleniyor. Sparco Türkiye , Avitaş Ohlins Türkiye ve EVO BT sponsorluğunda gerçekleştirilecek yarışa start, servis alanı ve ralli merkezi olarak yine Şile ev sahipliği yapacak. İki özel etabın üçer kez geçilmesi ile düzenlenecek Rally34, yılın ilk rallisi olması sebebiyle Tosfed Ralli Kupasını takip eden ekipler için oldukça önemli. Rally 34 test ve nostalji amaçlı sürpriz katılımcılar için ise açık grupta yarışma imkanı verecek.

Sparco, Başarılı Sporcuları Ödüllendiriyor
Rally 34’ün sponsorlarından Sparco, bu yıl yine geleneği bozmayarak toplam beş kategoride birinci gelecek ekiplere 500 TL lik hediye çeki verecek. Ayrıca sporcuları, Sparco İstanbul Showroom’undan yapacakları alışverişler için sürpriz indirimler bekliyor olacak. Öhlins Süspansiyon Sistemleri'nin Türkiye Distribütörü olan Avitaş Motorsport; Dünya Rallikros Şampiyonası, RX Lites serisindeki otomobillerinin tamamında Öhlins'in 3 yollu TTX amörtisörlerinin kullanmakta. Öhlins'in ürün yelpazesi ile hem yarış otomobilleri, hem de "Road and Track" gibi ürünler ile performans ve yol otomobilleri için süspansiyon çözümlerine sahip olduklarını belirten Avitaş Motorsport'un Direktör'ü Halid AVDAGİÇ, İstanbul'un en genç otomobil kulübü olan 34 Otomobil Sporları Kulübü ile oluşturduğu işbirliği ile genç ve amatör yarışçıların doğru bir platformda yarışmasını desteklemekten onur duyduklarını ifade etti. Rally 34 ‘te ayrıca mobil iletişim sektörünün öncü firmalarından EVO BT’ de yarışa geçen yıl olduğu gibi yine destek verecek.
Efsane Teke Etabı Seyircilerini Bekliyor
Yarış, hızlı karakteri ile birçok sporcunun ve otomobil sporu sevenlerin gönlünde efsane özelliği kazanmış Teke özel etabı ile başlayacak. Kulüp yönetimi bu yıl Sparco adı verilen bir başka efsane etap Yazımanayır ile yine nostaljiyi sürdürecek. Rally 34 her iki özel etabın üçer kere geçilmesi ile 80,10 km lik özel etaplarda toplam 206 Km lik parkuru ile Şile’de finiş görecek. Yarışmanın startını geçen yıl olduğu gibi yine Şile Meydanından Belediye Başkanı Sn. Can TABAKOĞLU verecek.
Bu eşsiz ralliyi kaçırmayın.
 
 Motor sporlarının merkezi olan İzmir, 2015 pist sezonunun açılış yarışa ev sahipliği yapacak. Türkiye Pist Şampiyonası 1. Ayak yarışı Ülkü Yarış Pisti’nde 21-22 Mart tarihlerinde koşulacak.  
Hız severler, İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde heyecan dolu yarışlara tanık olacak. İzmir Ülkü Motor Sporları Kulübü'nün organize edeceği Türkiye Pist Şampiyonası'nın açılış yarışında 600 cc (A-B-C), 1000 cc (A-B-C), Bayanlar Kupası ve 125 cc kategorilerindeki yarışlarda büyük çekişme yaşanacak. 

20 Mart Cuma günü teknik kontrol ile başlayacak sezonun ilk ayağı, 21 Mart Cumartesi günü serbest ve sıralama antrenmanlarıyla devam edecek. 22 Mart Pazar günü ise 8 sınıfta birbirinden çekişmeli yarış izleyenlere büyük heyecan yaşatacak. 

Ülkü Yarış Pisti'nin en hızlı 20 pilotunun katıldığı TMF GP ise 20 tur üzerinden koşulacak. TMF GP'de yarış severler, hızlı pilotların kıyasıya mücadelelerine şahit olacak.


Detaylı bilgi için; http://www.tosfed.org.tr/
http://www.34spor.org/
http://www.tmf.org.tr/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..