Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Bu aracı, stajyerler imal etti..

Skoda Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Yeni Fabia'nın üzerinde çalışarak eğlenceli ve iş görebilecek bir otomobil yaptılar. Skoda FUNstar adındaki araç 23 öğrencinin 2014 yılının kasım ayından bu yana çalışmalarıyla ortaya çıktı..Stajyerler, Skoda şef tasarımcısı Jozef Kaban ve Skoda Auto üretim müdürü Michael Oeljeklaus tarafından desteklenirken Çek firma, 
ikinci kez stajyerlerine rüya otomobili yapma fırsatı vererek öğrencilerin deneyimlerini artırmayı amaçlıyor.

Yeni Fabia baz alınarak yapılan Skoda FUNstar isimli pick-up modeli eğlenceli ve şaşırtıcı bir görünüme sahip. Keskin çizgileri, çelik grisi ve ay beyazı renkleriyle tamamlandı.


 


Eşikler, ızgara çevresi ve arka spoyler parlak yeşil renkle dikkat çekici hale getirildi. Aracın etrafına yerleştirilen yeşil LED’ler çekiciliğini artırırken 18 inç jantlar ise Octavia RS’ten alındı.
1.2 lt’lik motora sahip FUNstar, ayrıca yedi ileri çift kavramalı vites kutusuna sahip.

 Stajyerler otomobilin sadece dış tasarımına değil, iç tasarımına da önem verdi. Spor direksiyonun yanı sıra 1400 Watt’lık ses sistemi eşsiz bir müzik deneyimi sunuyor.


  


Skoda’nın Stajyer Otomobil projesi, markanın mesleki eğitiminin olan öneminin altını çiziyor. Skoda Meslek Yüksek Okulu gençlere teknik konularda üç veya dört yıllık eğitim programı sağlıyor. 1927 yılından beri Mlada Boleslav’da yer alan okulda, şimdiye kadar 22 bin öğrenci eğitimini tamamladı. Skoda, eğitimini başarılı biçimde bitiren öğrencilere ise kalıcı olarak iş imkanı sağlıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..