Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yenisiyle, yerlisiyle , eskisiyle ikinci yarış bitti..

 Yerli otomobil Control Şile'de  17 pilotla ,2015 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ikinci etabı tamamlandı.Ovacık mevkiindeki asfalt zeminli parkurun uzunluğu 4.2 km olup 3 çıkış ve 4 kategoride  yapılan yarışın sponsorları İTO, TÜYAP, TTOK, Mapfre Genel Sigorta, Ford Otosan ve Şile Belediyesi'di..

Dört sporcunun katılımına sahne olan Kategori 1’de Fiat Palio ile
Bursalı sporcu Burak Başlık birinciliğe uzanırken, O’nu İstanbul’dan Nissan Micra ile Gürkal Menderes izledi. Ankara’dan Renault 11 TXE ile Çağlar Ünüvar podyumun üçünü basamağında yer bulurken, bu kategorideki bir diğer sporcu Engin Apaydın şanzıman arızası ile yarışı tamamlayamadı.
 
Kategori 2’de Renault Clio Williams ile Bursa’dan Semih Erkal bu sezon ikinci birinciliğini İstanbul’da kazanmayı başarırken, İzmir’den Opel Astra GSI ile Ülkü Motorsport pilotu Galip Atar ikinci ve Ankara’dan yine Opel Astra GSI ile Cem Şit üçüncü olarak podyumu oluşturan isimler oldular.
Kategori 3’de Ankaralı genç sporcu Refik Bozkurt ilk sırada finişe ulaşırken, ikinci sırada Bursalı Honda Civic Type-R pilotu İsmet Toktaş yer aldı. Bu kategoride üçüncülüğü kazanan isim ise, bu yarış öncesinde sağ eli kırılsa da yarışmaktan vazgeçmeyen Bursalı sporcu Osman Uğur oldu.
 Yerli otomobil Control
Kategori 4’te ise geçen yılın şampiyonu Ümit Ülkü, Porsche 997 GT3 ile hem günün en hızlı zamanını kaydetti hem de kategorisini kazanmayı bildi.
Control yarış otomobillerinin tasarım ve üretimi ile Dünya’nın dört bir yanında adını duyuran Avitaş Motorsport adına Halid Avdagiç bu kategoride ikinciliği kazandı. Uzun bir aradan sonra yeniden direksiyon başına geçen Selim Bacıoğlu ise, yeni otomobili Peugeot 207’de meydana gelen elektronik arıza ile yarışı tamamlayamadı.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası, 30-31 Mayıs tarihlerinde Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından Aydın’da düzenlenecek üçüncü ayak yarışları ile devam edecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..