Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Dünyada ilk ve tek; Türkler yaptı

Dünyada ilk ve tek olan akü test ve analiz cihazının (Incineering Solutions Battery Tester) tanıtımı Automechanika Moskova Fuarı’nda yapıldı.Rusya ve çevresindeki ülkeleri kapsayan otomotiv ve otomotiv yan sanayi fuarı Automechanika Moskova’ya katılan 40 ülkeden bini aşkın firma temsilcisi, fuarda bu yıl da yerini alan İnci Akü’nün ürünlerini yakından tanıma fırsatı buldu. İnci Akü fuarda, yüksek doğruluk payı ile akünün durumu hakkında hızlı, güvenilir bilgiyi veren ‘Incineering Solutions (IS) Battery Tester’ akü test ve analiz cihazının tanıtımını gerçekleştirdi.


Bu yıl 19’uncu kez gerçekleştirilen fuarla ilgili değerlendirmede bulunan İnci Akü Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldırım,“Automechanika Moskova Fuarı’na, her yıl olduğu gibi bu yıl da katılım göstererek starter ürün gruplarımızı ve dünyada ilk ve tek olan ‘Incineering Solutions (IS) Battery Tester’ akü test ve analiz cihazımızı tanıttık. 4 kıtada 80’i aşkın ülkeye ihracat yapan ve sektörün ihracat liderliği bayrağını yıllardır taşıyan bir firma olarak, İnci Akü’yü otomotiv yan sanayi sektörü için oldukça önemli bir pazar oluşturan Rusya ve çevre ülkelerindeki potansiyel ile buluşturmaktan memnuniyet duyuyoruz’’ dedi.

Dünyada ilk ve tek: 3 dakikada akü durum analizi

Yıldırım, yeni ürün ile ilgili şu açıklamaları yaptı: ‘‘Midtronics firması işbirliğiyle geliştirdiğimiz, multifonksiyonel özelliğe sahip Incineering Solutions (IS) Battery Tester, akünün doluluk ve sağlık durumu oranlarını hesaplayarak arızanın üretim kaynaklı olup olmadığını ayırt ediyor. 3 dakika gibi kısa bir sürede testi tamamlayan cihaz, yüksek güvenilirlikle sonucu ortaya koyuyor. Akü test ve analiz cihazımızda yapılan tüm işlemler hafıza kartına depolandığı için veri aktarımı yapılabiliyor. Ayrıca kolay taşınıyor ve elektriğe ihtiyaç duymuyor. İnci Akü olarak, Incineering Solutions (IS) Battery Tester ile müşterilerimize satış sonrası süreçte de en iyi hizmeti sunmayı vaat ediyoruz’’ dedi.

İletkenlik Testi, Dijital Multimetre, Hidrometre ve Deşarj Yükleme Testi fonksiyonlarıyla dünyada ilk ve tek olan ürün, garanti değişimlerinde arıza yaşanmadan erken teşhis özelliği sayesinde, beklenmedik akü arızalarını, dolayısıyla zaman kayıplarını ve yol yardım maliyetlerini minimize ediyor. Bu anlamda ürün ticari araç filolarına da önemli avantajlar sunuyor.

İnci Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında
Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in iştiraki İnci Akü San. ve Tic. A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’sıralamasında 2005 yılından bu yana yer alan İnci Akü, 2014 yılında bir önceki yıla göre 17 sıra birden yükselerek ‘sektörünün ihracat lideri’ ünvanını korumuştur. 2013 yılında da her yıl olduğu gibi çok sayıda ödüle layık görülen İnci Akü, Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance’in “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde ilk 100 arasında yerini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400 şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Akü’nün Manisa’da 2 üretim tesisi ve Almanya ile Ukrayna’da Satış-Dağıtım şirketleri bulunuyor. 2010 Temmuz ayında temellerini attığı Manisa’daki 2. tesisi, Türkiye’nin ilk BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.


İnci Akü, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde 250 ana bayi, 3.500 perakende satış noktası ve 212 yetkilendirilmiş servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında 90 adet distribütörüyle, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..