Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Ve yılın otomobili; Honda Civic Sedan

Japonya'nın önde gelen otomobil markası Honda, güncel modeli Türkiye'de de üretilen Civic Sedan en yeni haliyle  NACOTY (North American Car of the Year); Kuzey Amerika Yılın Otomobili Ödülü'nü almaya hak kazandı.Honda,  10 yıl öncede yine Civic Sedan ile bu ödülü almıştı. 2006 ve 2016 olmak üzere 10 yıl arayla iki kere bu ödülü alan Honda (Civic sedan). NACOTY’nin


 Yeni Honda civic


kurulduğu 1994 senesinden beri  toplamda 11 kez finale kaldı. 

Yeni Civic Sedan’ın Kuzey Amerika’da geliştirilip üretilmiş olmasının Kuzey Amerika Yılın Otomobili Ödülü’nü daha da anlamlı kıldığını ifade eden Honda Amerika Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jeff Conrad
 “Civic Sedan, Honda ürün gamının en önemli üyelerinden biri. Otomotiv basınının yeni Civic Sedan’ın tasarım, performans, gelişmiş teknolojiler ve güvenlik özelliklerini takdir etmiş olması bizim için gurur verici” dedi.


 Yeni Honda civic


Kuzey Amerika Yılın Otomobili-North American Car of the Year hakkında:
Kuzey Amerika Yılın Otomobili-North American Car of the Year Ödülü herhangi bir yayın, radyo veya televizyon kanalı tarafından değil, Amerikan ve Kanadalı otomotiv gazetecilerinden oluşan 53 kişilik bir jüri tarafından verilmesi nedeniyle otomotiv sektörünün en saygın ödüllerinden biri. Her yıl Detroit Otomobil Fuarı’nda açıklanan ödül; inovasyon, tasarım, güvenlik, performans, yol tutuş, sürücü görüşleri ve fiyat gibi kriterler göz önünde bulundurularak jüri tarafından değerlendiriliyor.

2 yorum:

  1. Ön ızgara tasarımı pek hoşuma gitmedi. 4x4 olsa anlarım da bu spor otomobil. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ki. Başkasının hoşuna gidebilir.

    YanıtlaSil
  2. Metalik parlak yüzey, daha ince tutulsaymış daha hoş duruacakmış!

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..