Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Güvenliğiniz için ‘Lastiğini tanı’ kampanyası!

 lastiklerini araştırın Ulaşım ve güvenli araç kullanmanın en önemli noktalarından biri araçların yere temasını sağlayan lastikler.Yaz ve kış her zaman lastik değişim, diş derinliği başta olmak üzere dikkat edilmeli.Bu konuda yebi bir kampnaya başlatılmış;  LASİD ve ETRMA tarafından; Avrupa çapında ETRMA tarafından başlatılan 
TyreAWARE / Lastiğini Tanı bilgilendirme kampanyası
ülkemizde LASİD tarafından yürütülüyor
Avrupa Lastik ve Kauçuk Üreticileri Derneği ETRMA tarafından geliştirilen kampanya; satıcılar, yetkililer ve tüketiciler için lastik bakımı, depolama ve kullanım ömrü ile ilgili en iyi uygulamalar ve prosedürler hakkında farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

LASİD’in kurulduğu günden bu yana yürüttüğü bilgilendirme çalışmalarıyla da örtüşen bu yeni kampanyayla; Avrupa’da ve ülkemizde lastik bilincinin artırılmasıyla; yol güvenliği, yakıt verimliliği ve lastiklerin çevresel performansı üzerinde olumlu etkiler yaratılması hedefleniyor.
 ara bul
Mikrositede lastiğini tanı testi!
TyreAWARE/Lastiğini Tanıkampanyası kapsamında; interaktif bir mikrosite (www.tyreaware.org) kurularak ilgili materyaller bir araya getirildi veTürkçe dahil 14 dile tercüme edildi.Ücretsiz olarak indirilebilecek bilgilendirme broşürlerinin de yer aldığı mikrositeyi ziyaret edenler TyreAWARE testine katılarak lastik bakımı hakkında bilgilerini test edebilecekler.

Kısa videolarla lastik hakkında her şey!
Lastiğin hayati önemi konusunda tüketici farkındalığının ve genel lastik bilincininartırılmasını amaçlayan kampanya kapsamında lastik depolama, satın alma, bakım ve kullanım ömrü gibilastikle ilgili bilgi ve tavsiyeleredoğrudan erişim sağlanabilecek. Ayrıca, mikrosite üzerinden lastik değişimi için doğru zaman, doğru hava kontrolünün önemi ve kış lastiklerinin ne zaman takılacağını anlatan videolar da izlenebilecek.
 kontrol şart
Daha emniyetli ve uzun ömürlü, daha sessiz lastikler!

Merkezi Brüksel’de bulunan ETRMA’inGenel Sekreteri Fazilet Çınaralp; ‘’TyreAware/Lastiğini Tanı’’ bilinçlendirme kampanyası hakkında şunları söyledi: “Lastik, karmaşık ve yüksek teknolojiye sahip bir üründür ve aracı yola bağlayan tek unsurdur.Bu kampanya ile sağlanan bilgiler ve tavsiyeler takip edildiğinde lastikler daha emniyetli ve daha uzun ömürlü olacak, daha az yakıt tüketecek, daha az CO2 yayacak ve daha sessiz olacaktır.”
LASİD Genel Sekreteri Bahadır Ünsalise kampanya hakkındaki görüşlerini şöyle ifade etti; "Birkaç yıldır www.lasid.com.tr sitemizde değerli kullanıcılara lastik hakkında iletmeye çalıştığımız bilgiler, ETRMA tarafından farklı bir formatta bilgilendirici olarak düzenlenmiş. Başarılı bir bilgilendirme/ bilinçlendirme projesidir. Avrupa’da yürütülen bu projenin LASİD olarak bir parçası ve Türkiye ayağı olmaktan gurur duyuyoruz. Ülkemizdeki sürücüler için de yararlı olacağını düşünüyoruz. "

Bilgi için; www.lasid.com.tr
https://www.facebook.com/LASİD-1120848791263669/
www.tyreaware.org

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..