Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

İlk model LS'den son model RX'e, Lexus; fonksiyonellikle lüksü birleştirdi

 Lexus yükselişte İlk kez 1989 yılında, LS modelinin satışa başlamasıyla lüks otomobil pazarında kısa zamanda farkını ortaya koyan Lexus, 1998 yılında ise RX ile birlikte yepyeni bir sayfa açarak dünyada “premium SUV” segmentini başlattı. Özellikle Amerika gibi dünyanın en zorlu pazarında, yeni bir marka için başarılı olmak hiçte kolay bir şey değil!
SUV fonksiyonelliği ile lüks otomobil sürüş keyfini bir araya getirerek sektörde öncü olan RX modelinin yanı sıra 2014 yılında lansmanı yapılan NX ile de Lexus, kompakt SUV sınıfına giriş yaptı. Ayrıca, Lexus ürün gamında yer alan LX ve GX modelleri de, markanın SUV ürün yelpazesinde önemli bir yer sahip.
Lexus’un SUV modelleri dünya çapında büyük talep görürken, marka içerisinde de toplam satış paylarını giderek arttırıyor. 2016’da bugüne kadar gerçekleşen satışlara göre Lexus içinde SUV oranı yüzde 60’lara yaklaştı.
Türkiye’de Mart ayından itibaren satışına başlanan dördüncü nesil yeni RX, Lexus ürün gamının DNA’sını barındıran özelliklerinin yanında çok daha cesur bir tasarımla farkını ortaya koyuyor. Dünyada uzun zamandır en çok satan lüks SUV modellerinden biri olan RX, Türkiye’de de lüks segment müşterilerinin Lexus modelleri içinde en çok tercih ettiği araç oldu. Yeni modeli ile lüks yaşam tarzını yeniden tanımlayan RX yeni hibrit ve benzinli motorları, sofistike güvenlik teknolojileri, sürüş destek donanımları ve şık tasarımıyla birlikte dikkat çekiyor.
 Lexus SUV
Bununla birlikte 2014 yılında pazara sunulan NX de, ilk günden bu yana güçlü satış rakamları elde ediyor. Türkiye’de Lexus Maslak ve İstinye Park showroomlarında satışa sunulan NX ve RX modelleri, sırasıyla 72 bin 815 euro ve 81 bin 365 euro’dan başlayan fiyatlara sahip.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..