Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Mazda6, 2017 model olarak Türkiye'de!

 2017 model Yeni Mazda6
Yeni Mazda6, artık daha hızlı ve güvenli...  
İnsan ve otomobil uyumunun ifadesi olan Jinba Ittai kavramını yeni bir dönüm noktasına taşıyor.İnsan merkezli gelişim felsefesinin son ürünü olan G-Vectoring Control teknolojisi ile donatılmış olan Mazda6 2017, Avrupa ile aynı zamanda Türkiye’de Eylül sonu itibariyle yollara çıkacak..
Japon devi Mazda’nın yepyeni hareket kontrol teknolojisi olan SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS teknolojilerinin ilki olan G-Vectoring Control sistemi, yol koşulları ne olursa olsun virajları yumuşatıp daha konforlu yeni bir sürüş seviyesi sağlıyor. 2017 Mazda6 motor güç çıkışını özellikle de virajlarda hassaslığı ve stabiliteyi arttırmak için düzenleyen ve dünyada eşi bulunmayan G-Vectoring Control teknolojisine sahip ilk model olacak.
G-Vectoring Control özelliği, şasi hareketlerini iyileştirmek ve bununla birlikte yol tutuş ile sürüş konforunu geliştirmek için motoru kullanır. Direksiyon hareketlerine göre farklı tork üreterek yanal ve boylamasına hızlanma ve yavaşlama güçlerini kontrol eden ve her tekerdeki dikey yükü optimize eden dünyanın ilk sistemidir. Bu sistem, çekiş özelliğini iyileştirir, sürücünün aracına olan güvenini artırır ve sürüş keyfini üst düzeye çıkarır. Otomobilin hareketi, sürücünün istekleriyle daha iyi uyum sağlayarak istemsiz direksiyon düzeltme hamlelerine olan ihtiyacı ve böylece sürüş yorgunluğunu azaltır. Güç aktarımını yumuşatan GVC, gövde sarsılmasını azaltarak konfor hissini artırır.
 Mazda6 2017 ayrıca geniş bir modern aktif güvenlik ve bağlantı sistemlerini bünyesinde barındırıyor. Model Türkiye’de 2.0 litre SKYACTIV-G benzinli motor (165PS) ve otomatik şanzıman ile sunuluyor. Mazda6 2017 modeli154.300TL’den (YüzElliDörtBinÜçYüzTürkLirası) başlayan fiyatlar ile satışta olacak.

Mazda'dan haberler, yeni teknolojiler
 

Yeni bir yaklaşımla, SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS konsepti, Mazda’nın insan merkezli gelişim felsefesinin bir diğer ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Motor, şanzıman, şasi ve gövdenin entegre bir şekilde kontrol edilmesini sağlayan GVC ve gelecekteki SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS sistemlerinin amacı, Mazda’nın tüm modellerinde yakalamaya çalıştığıJinba-Ittai hissini geliştirmektir. Bir başka deyişle, sürücülere araçlarıyla güçlü bir temas hissi sağlamaktır.

Bu teknoloji, düşük hızla gidilen şehir içi yollar, yüksek hız yapılan otobanlar, virajlı yollar ve hatta acil durum manevraları gibi birçok durumda sürücülerin işine yaramaktadır. GVC özellikle sert asfaltsız yollarda ya da kaygan zeminlerde aracın yol tutuşunu önemli oranda geliştirerek etkisini gösterir. GVC aynı zamanda çok yönlüdür; tork üzerinde gerekli kontrolü sağlayan SKYACTIV motoru ve üstün dinamik performansı mümkün kılan SKYACTIV-Şasisine sahip olan tüm araçlarla uyumludur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..