Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Heyecan Fırtınası 2, İzmir'deydi

 V1! heyecanı sürüyorYerli otomobil Volkicarların  2. etap yarışları 18 Eylül de  İzmir Ülkü Park’ta yapıldı. 20 pilotun start aldığı yarışlar
rekabet, sürekli artan heyecan dozu ve seyir zevkiyle 1.550 metrelik Ülkü Park pistinde 12 tur üzerinden koşuldu. Yarış aralarında Ümit Ülkü’nün imza attığı sürpriz şovlar ise V1’e ayrı bir renk kattı. 2. etap yarışları sonunda, Burak Çukurova ‘duble’ yaparak genel
klasmanda liderliğe yükseldi.
Şampiyonanın İzmir’deki 2. ayağı beklendiği gibi müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Antrenman ve sıralama turlarında dahi motor sporları tutkunlarının nefeslerini tutarak takip ettikleri V1 Challenge’da, eski şampiyonlardan Burak Çukurova liderliğe yükseldi.
 yarış başladı 
Her iki yarışta da pistten çıkanlar, ‘spin’ atanlar, kaza yapanlar, tozu dumanı birbirine katanlar ise Ülkü Park’taki heyecanı bir kat daha arttırdı.

Birinci yarış öncesi Türkiye Pist Şampiyonu Ümit Ülkü, Volkicar ile piste çıkarak günün sürpriz etkinliğine imza attı. Çekilişle belirlenen 5 seyirci, Ümit Ülkü’nün yanına oturarak pistteki müthiş heyecana ortak oldu. Ülkü, ikinci yarış öncesi ise bu sefer Türkiye Pist Şampiyonası’nda yarıştığı Porsche’un direksiyonuna geçti.Pistlerin efsane pilotu, yine çekilişle belirlenen 5 seyirciye unutamayacakları anlar yaşattı. Ümit Ülkü’nün Volkicar ile yaptığı ‘dragshow’ ise seyircilerden büyük alkış aldı.

İLK YARIŞ BURAK ÇUKUROVA’NIN
İzmir Ülkü Park’ta koşulan ilk yarışta,pilotlar arasındaki ciddi rekabet dikkatlerden kaçmadı. Sıralama turlarında en iyi zamanı yapan Ayhancan Güven ‘pol’ pozisyonunda start alırken, onu Burak Çukurova ve Göksun Erkek takip etti. Ancak AyhancanGüven, yarışın hemen başında mekanik bir sorun yaşadı ve 3’üncü turda önce Burak Çukurova’ya, ardından da Göksun Erkek’e geçildi. Genç pilotun yaşadığı problem devam edince, ilerleyen turlarda en gerilere kadar düştü ve yarış dışı kaldı. 


Volkicar ve V1 /V2 Challenge ile ilgili gelişmeler

V1’in iddialı isimlerinden Burak Çukurova ise bu avantajı iyi değerlendirip 3’üncü turda ele geçirdiği liderliği yarış sonuna kadar korudu. Damalı bayrağı ilk geçen isim olan BurakÇukurova’nınardından Göksun Erkek ikinci, AdemÇetmenise üçüncü oldu.

 V1! heyecanı sürüyor

ÇUKUROVA’DAN ‘DUBLE’ ZAFER
Format gereği birinci yarışta puan alan ilk 12 pilotun tersten start aldığı ikinci yarışta tam bir heyecan fırtınası vardı.SHE PR & Creative adına yarışan V1’in tek kadın pilotu Burcu BurkutErenkul yarışa ‘pol’ pozisyonunda başladı. Ancak start ile birlikte müthiş bir kargaşa yaşandı. Tampon tampona girilen ilk viraj sonrasında neredeyse bütün araçlar birbirine temas ederken, 2 araç yarış dışı kaldı. Türkiye Ralli Kadın Pilotlar Şampiyonu Burcu BurkutErenkul da bu kargaşada 3’üncülüğe kadar geriledi. Sonraki turlarda tecrübesiyle öne çıkan Burak Çukurova, on ikinci sıradan başladığı yarışta liderliğe yükseldi. Bu liderliğini yarış sonuna kadar koruyan ISS pilotu Çukurova, haftayı ‘duble’ zaferle kapattı. İkinci yarışta,on sekizinci sıradan start alan Ayhancan Güven ikinci, on birinci sıradan start alan Göksun Erkek ise üçüncü geldi.

Yerli otomobil ve yerli araçta son haberler


ÖDÜLLER ÇETMEN’DEN
2. etap yarışları sonunda,ÇETMEN sponsorluğundaki hatırı sayılır derecedeki yüksek para ödülleri de podyum gören pilotların oldu.Sezon genelinde, rekor seviyedekitoplam 102.000 TL’ninsahiplerini bulacağı V1 Challenge’da; 1’incilere 5.000 TL, 2’ncilere 2.500 TL ve 3’üncülere 1.000 TL para ödülü verildi.

SONUÇLAR

Genel Klasman / 2.Yarış
1. BURAK ÇUKUROVA – ISS
2.AYHANCAN GÜVEN – ÇAYKUR RİZESPOR
3. GÖKSUN ERKEK – DERECE KOLEJİ

Genel Klasman / 1.Yarış
1. BURAK ÇUKUROVA – ISS
2. GÖKSUN ERKEK – DERECE KOLEJİ
3.ADEM ÇETMEN – BAMBİ MOBİLYA

Türkiye’nin en popüler motor sporları organizasyonu olan V1 Challenge, Ümit Ülkü’nün ev sahipliğinde, Volkan Işık ve ekibi danışmanlığında, SHE PR & Creative tarafından organize ediliyor. TRT Spor’dan yayınlanan şampiyona, milyonları ekran başına topluyor. Türk yarış otomobili Volkicar’ların, heyecan dolu yarışı V1 Challenge, 16 Ekim’de İzmit Körfez Yarış Pisti’nde tüm hızıyla devam edecek.

V1 CHALLENGE 2016 TAKVİMİ


1.Etap
21 Ağustos 2016
İzmir Ülkü Park Yarış Pisti
2.Etap
18 Eylül 2016
İzmir Ülkü Park Yarış Pisti
3.Etap
16 Ekim 2016
İzmit Körfez Yarış Pisti
4.Etap
30 Ekim 2016
Aydın Şehir Yarışı
5.Etap
13 Kasım 2016
İzmir Ülkü Park Yarış Pisti
6.Etap
27 Kasım 2016
İzmir Ülkü Park Yarış Pisti

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..