Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Hyundai i10 & i20 Star

Hyundai'n Türkiye'de 20. yılına özel iki otomobil; i10 Star  ve i20 Star.. Otomobil modellerinin özel versiyonları hep dikkat çekmiştir.Sahibine de  ayrıcalık kazandırır.Yanlış hatırlamıyorsam Türkiye'de ilk özel versiyon veya sınırlı sayıda üretim otomobili, Bursa'da imal edilen 
Renault 11 Flash Galatasaray olmuştu. Galatasaray'ın 1989 yılında Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı final oynaması sebebiyle 500 adet üretilen araçta iç ve dışta GS renkleri ve kulüp logosu yer almıştı.En son olarak ise Hyundai Türkiye’deki üretiminin 20’nci yılına özel i10 ve i20 modellerini imal ediyor.

Hyundai’nin A ve B segmentindeki başarılı oyuncuları i10 ve i20, Star adını alırken araçlardaki yüksek donanım seviyesiyle de Türk tüketicisine maksimum konfor sunulmak isteniyor.

Kore dışındaki ilk fabrikasını 1997 yılında İzmit, Türkiye’de açan Hyundai, 20 yıldan bu yana kesintisiz olarak hem ülke ekonomisine hem de Türk otomotiv endüstrisine katkıda
bulunuyor. İç pazarda olduğu kadar ihracatta da son derece önemli bir rol oynayan Hyundai, 2016 yılında da 2 milyar dolardan fazla ihracat geliri sağladı. Türk işçisinin emeği ve çabalarıyla İzmit’te üretilen i10 ve i20 modelleri de Türkiye’nin en fazla beğenilen otomobilleri arasında yer alıyor.

Satışa sunulduğu 2008 yılından bu yana 13 binden fazla i10 satışı gerçekleştiren Hyundai, bu rakamla birlikte A segmentindeki liderliğini koruyor. B segmentinin başarılı oyuncusu i20 ise Türk tüketicisiyle 2009 yılında tanıştı. Sekiz yılda 117 bin adetten fazla i20 satışı gerçekleştiren Hyundai, üretiminin 20’nci yılı şerefine her iki modele çok özel bir donanım seviyesi hazırladı.Modellerine Star adını veren Hyundai, yüksek donanım seviyesi ile ön plana çıkarken aynı zamanda i20’nin beş kapılı versiyonuna eklenen 1.0 T-GDI motorla da dikkat çekiyor.
Hyundai, Star donanım seviyesi ile birlikte; üstün donanım özelliklerine ilaveten i10’da ilk defa tam otomatik dijital klima, anahtarsız giriş ve çalıştırma butonu ve krom kapı kolları gibi yeni özellikleri müşterileriyle buluşturuyor. 

Hyundai i20 Star ise, beş kapı hatchback gövde tipinde
 ilk defa 6 ileri düz vitesli şanzımana sahip 1.0 T-GDI benzinli turbo motor
şeritten ayrılma uyarı sistemi (LDWS), bluetooth bağlantısı, 15 inç koyu gri alaşım jantlar, siyah/gri renk özel tasarımlı koltuk döşemesi ve torpidosu, siyah tavan kaplaması, panoramik cam tavanı, bluetooth bağlantılı radyo mp3 çaları, hız sabitleyici ve hız limitleyicisi ve led arka stoplar gibi özel ve yenilikçi donanımlarla görücüye çıkıyor.

Hyundai i20’de görev alan 1.0 litrelik T-GDI motor, 120 beygir güç üretiyor
Bu yeni turbo motor ile 6 ileri düz vites seçeneği sunuluyor. Turbo beslemenin etkisi ile düşük devirlerde canlılık, yüksek devirlerde de maksimum güç artışı elde ediliyor. Bu yeni nesil motor, yakıt tüketiminde de start & stop özelliğinin (ISG) etkisi ile de oldukça cimri. Otomatik vites seçeneği ise 1.4 litrelik atmosferik versiyonla sunuluyor. Hyundai i20 Star 1.0 T-GDI, 67.900 TL’ye satılıyor.
Hyundai i10 Star ve i20 Star hakkında görüşlerini bildiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, “Yirminci üretim yılımızın gurur ve coşkusunu, yeniliklerle dolu özel versiyon otomobillerimiz ve yıl boyunca devam edecek çeşitli aktivitelerimiz ile desteklerken aynı zamanda rekabetçiliğimizi ve marka imajımızı daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Rekabetçi ekipman ve fiyat kombinasyonu ile ülkemiz otomotiv pazarına sunulan Star donanımlarının, mevcut i10 ve i20’nin başarısına ışık tutacağına, yirminci üretim yılımızda müşterilerimizin beğenisini kazanacağına inancımız tam” dedi.


Hyundai Assan Otomotiv Sanayi
Türk tüketicisi, Hyundai markasıyla ilk olarak 1990 yılında Kibar Holding’in Türkiye distribütörü olmasıyla tanıştı. Hyundai, kısa bir süre içinde önemli bir başarıya ulaştığı Türkiye pazarının yüksek potansiyelini ve Avrupa’ya yakın olan konumunu göz önüne alarak denizaşırı ülkelerdeki ilk üretim merkezini Türkiye’de kurma kararı aldı. İzmit’te, 25 Eylül 1995’te temeli atılan ve rekor bir sürede tamamlanıp 1997 yılının Temmuz ayında seri üretime başlayan Hyundai Assan Fabrikası, 20 Eylül 1997’de gerçekleştirilen törenle açıldı. 2016 yılı itibarıyla şu an yıllık 245 bin adetlik üretim kapasitesi bulunuyor.Hyundai Assan İzmit Fabrikası, başta Türkiye ve Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm bölge için üretilip ihraç edilen A segmentindeki i10 ve B segmentindeki i20 modeliyle Hyundai Motor Company’nin Avrupa’ya açılan kapısı olarak büyük bir önem taşıyor. Bugüne kadar 1 milyonun üzerinde araç üreten Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda saatte ortalama 39 araç üretilmekte ve günlük toplam üretim yaklaşık 838 adedi bulmaktadır.

2 yorum:

  1. Helal olsun Hyundai'ye. Hyundai gibi markamız bile yok yazıklar olsun bize ülke olarak. Her zaman ülkemize yatırım yapan markaları tebrik ve tercih ediyorum. Darısı ülkemize yatırım yapmayan markaların başına

    YanıtlaSil
  2. Hyundai'nin başarısını tüm dünya gibi takdirle izliyorum ve takip ediyorum. Hyundai neydi ne oldu bir zamanlar kimsenin yüzüne bakmadığı Hyundai şimdi piyasayı alt üst ediyor. Bundan 5-10 sene sonra Hyundai dünyanın en çok satan otomobil markası olacaktır buna eminim. Hyundai emin adımlarla zirveye doğru ilerliyor bir şekilde. Ülke olarak Hyundai'ye kendimize örnek almalıyız diye düşünüyorum. Japonlar koltuğu 10 yıl sonra Korelilere devrecek bakın görün derim

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..