Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu ile ilgili OSD Basın Açıklaması

Yerli otomobili imal edecek beş firma,  Cumhurbaşkanımız tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.Anadolu Isuzu, Ford Otosan, Hattat Traktör, Honda Türkiye, Hyundai Assan, Karsan, MAN Türkiye, Mercedes Benz Türk, Otokar, Oyak Renault, Temsa, Tofaş Fiat, Toyota Türkiye, Türk Traktör - New Holland'ın üye olduğu
 Otomotiv Sanayi Derneği, yerli otomobille ilgili bir basın açıklaması yaptı.


Türkiye'de Üretilmiş ve Halen Üretilen Otomobiller (Yerli & Global Markalar)“Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu” çatısı altında ülkemizde yerli marka oluşturma kararının, öncelikle milletimize ve ülkemiz otomotiv sanayine hayırlı olmasını dileriz.

Ülkemiz otomotiv sanayinin bugüne kadar göstermiş olduğu başarılı performansın yüksek istihdam, üretim ve ihracat başarılarıyla taçlandırıldığı önemli bir dönemin içindeyiz. Ülkemizin üretim, istihdam ve ihracatında söz sahibi sektörlerin başında gelen otomotiv sanayimize pozitif katkı sağlamasını arzu ettiğimiz yerli marka projesi kapsamında görev alacağını öğrendiğimiz tüm şirketlere başarılar diliyoruz. Girişim grubunda uzun yıllardır ülkemiz ekonomisi ve otomotiv sanayine ciddi katkılar sunmuş grupların olmasını önemli ve memnuniyet veren bir gelişme olarak görüyoruz.Dünyada otomotiv eko sisteminin ciddi bir dönüşüm sürecinin içinde olduğu, teknolojik gelişmelerin yeni ürün stratejilerini şekillendirdiği, alternatif yakıt kullanan sistemlere yönelik çalışmaların arttığı bu dönemde ülkemizin yerli markalı araç geliştirmesi girişimini önemli buluyoruz. Önümüzdeki dönemde daha da şekillenecek projenin ilerleyen süreçlerinde, oluşacak ihtiyacı karşılayacak elektrik şebekesi alt yapısı, ülke geneline yayılacak şarj istasyonları, uluslararası düzeyde pazarlama gibi temel unsurların ele alınmasının önem arz eden konular olacağını düşünmekteyiz.

Bu milli projenin tüm süreçlerinin başarıyla tamamlanmasını ve gerek ülkemiz otomotiv sanayine gerekse ülke ekonomimize pozitif katkı sağlamasını gönülden diliyoruz.

Saygılarımızla
Otomotiv Sanayii Derneği


Yerli Otomobil GEN TanıtıldıYeni BMC'den 900 Beygirlik Yerli Motor
2 yorum:

  1. Türkiye'nin yerli otomobili olmaması utanç verici bir şeydir. Malezya ve İran bile yaptı yerli otomobili. Demek ki çok geri kalmışız çok. Umarım 2021 yılında gerçekten yerli otomobil çıkar.

    YanıtlaSil
  2. Yerli otomobili bekliyoruz da, GEN, EVT gibi bir çok girişim üretim için destek bekliyor.Destek olmazsa yazık olacak..

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..