Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Honda, Yeni Yatırım, Yakında Dizel Civic

Honda, Türkiye'de bugüne kadar 350 000 den fazla, altı farklı Civic modeli
 imal ederken, yeni yatırımla günlük üretim 175'e çıktı.Yerli Honda Civic,
 1997'den beri Türkiye'den başka 33 farklı ülke yolunda geziyor..
 40 milyon Euro’luk ikinci vardiya yatırımıyla Aralık ayından itibaren üretim hacmini günlük 106 adetten, 175 adede çıkardı.Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, “Ekim 2016 - Kasım 2017 döneminde yaklaşık 23 bin adet Civic sedan satışı gerçekleştirdik. Civic satışlarının kazandırdığı bu ivme ile Aralık ayı sonuçlarını beklemeye gerek kalmadan, Honda Türkiye’nin üretime başladığı 1997 yılından beri en yüksek satışı gerçekleştirerek bir rekor kırdık. Hayata geçirdiğimiz 40 milyon Euro’luk yatırım ile önümüzdeki dönemde de rekor kırmaya devam edeceğiz” diyor.


Honda'nın Urban EV Konsepti Türkiye'de üretilebilir !


Üretimin yarısı ihracata
Honda Türkiye’nin ihracat gerçekleştirdiği pazarlardan da ek siparişler aldığını ve üretimine hazırlandıkları dizel motorlu Civic Sedanlar ile bu talebin daha da artacağını belirten Takuya Tsumura, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Artan bu yoğun talebi karşılamak adına, Aralık ayından itibaren Honda Türkiye fabrikamızda 400 yeni çalışan istihdam ederek, ikinci vardiyaya geçiyoruz. İlk planda günlük üretim kapasitesi 160 olarak hesaplanmıştı ancak yeni planlama ile bu rakam biraz daha artarak günlük 175 adede ulaştı. Yıllık 50 bin adetlik kapasite ile Türkiye’de ürettiğimiz araçların yarısı ihraç edilecek.”


Yeni Honda AccordYoğun talebe cevap verecek
Honda Türkiye fabrikasının, kaliteli Türk işçiliği ile Civic üretiminde dünyadaki en başarılı fabrikalardan biri olduğunu vurgulayan Takuya Tsumura, “Honda Türkiye olarak üretim serüveninde 20’nci yılımızı kutluyoruz. Yeni Civic sedan ile ihracat pazarımızı 6’dan 33’e çıkarmakla kalmadık, aynı zamanda Honda tarihindeki, ilk dizel motorlu Civic sedan üretimine de imza atacağız. Hâlihazırda yüzde 40 olan yerli parça kullanım oranımızı da, üretim adetlerinin artmasıyla birlikte yükseltmeyi planlıyoruz. İkinci vardiya yatırımı sayesinde gelebilecek yoğun talebi de karşılayacağız” değerlendirmesini yaptı.


Yeni Honda Passport mu geliyor?


2018’de rekor tazeleyecek
Tsumura iç pazar için yaptığı değerlendirmede ise şunları söyledi: “Honda olarak pazarda yaşanan daralmaya rağmen, 2017 yılının ilk 11 ayında satışlarımızı yeni Civic’in büyük katkısıyla birlikte, bir önceki yıla göre yüzde 30 oranında artırdık. Hedefimiz, bu yıl Türkiye’deki toplam satış hacmimizi 25 bin adetlerin üzerine taşımak ve 2018 yılında ise, dizel motorlu Civic ile birlikte toplam satışlarımızı yıllık 30 bin adetlerin üzerine çıkartarak, Honda Türkiye’nin yeni satış rekorunu kırmak” diye konuştu


Citroen, Peugeot, Mitsubishi ve Honda ile Kocatepe'ye Tırmandılar


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..