Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

924 bin 118 kişi Corolla aldı.Dünya, 2017'de de Toyota Corolla'yi Tercih Etti

Sakarya'da da imal edilen Toyota Corolla, dünyada tüm otomobil modellerini geride bırakarak, müşteri tercihinde bir kez daha ilk sırada yer aldı…Dünyanın en çok tercih edilen sedanı, otomobili, C segmenti aracı...
DÜNYANIN OTOMOBİL TERCİHİ YİNE COROLLA OLDU
Dünyanın en çok tercih edilen otomobili olan Toyota’nın “efsane” modeli Corolla, 2017 yılında da liderlik apoletini taşımayı sürdürdü. 2017 yılında 150 ülkede satışa sunulan 3 bin 500’ün üzerinde modelin yer aldığı listede ilk sırayı 924 bin 118 adetle Corolla aldı.

 Corolla gerçekleşen satış adediyle tüm dünyada en yakın rakibini de 123 bin 738 adetlik farkla geride bırakmayı başardı. Toyota Türkiye’nin 45 bin 209 adet olan toplam satışının 26 bin 500’ü Corolla olarak gerçekleşti.


Otomobil Pazarı SUV’larla Büyüyor ve Dünyanın En Çok Satan SUV'u Toyota'dan

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 16 Toyota fabrikasında üretimine devam edilen Corolla, Toyota’nın 80 yılı aşan tarihi içinde satılan her 5 modelden 1’ini temsil etmeyi de sürdürdü. Geniş iç hacmi, konforu ve dikkat çeken tasarımıyla her jenerasyonda olduğu gibi 11’nci neslinde de üstün kalitesini ve dayanıklılığını ortaya koymaya devam ediyor.


 İkinci el değerinin yüksek olması ile müşteri tercihlerinde önemli bir rol oynayan Corolla, ilk üretildiği yıldan bugüne kadar toplamda 46 milyonun üzerinde satış adedine ulaştı.


Toyota’nın FT-AC Konsepti Türkiye'de Üretilir mi?
Kaynak: http://www.jato.com/wp-content/uploads/2018/02/Chart-5.jpg


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..