Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Otomobil Pazarı SUV’larla Büyüyor ve Dünyanın En Çok Satan SUV'u Toyota'dan

SUV segmenti  dünyada da Türkiye'de de hızla büyüyor.
Korkarım ki otomobillerin soyunu tüketecek!Otomobil kardeşlerine en büyük kötülüğü yapan model ise Uzakdoğu'dan!Toyota RAV4; 2017’nin lideri 
vKompakt SUV segmentinin öncüsü..


Türkiye ve dünya otomotiv pazarında SUV segmenti hız kesmeden büyümeye ederken, segmentinin yaratıcısı Toyota RAV4, 2017 yılını zirvede tamamladı. 1994 yılında ilk kez pazara sunulduğunda kompakt SUV segmentinin doğuşuna öncülük eden Toyota RAV4, 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 10 artışla 800 bin 607 adetlik satış gerçekleştirdi ve “Dünyanın en çok satılan SUV modeli” olarak ilk sıraya yerleşti. 

Otomobil Pazarı SUV’larla Büyüyor

Global otomotiv pazarı 2017 yılında yüzde 2.2 oranındaki artışla 94 milyon 500 bin adetle kapandı. SUV segmenti de 2016 yılına göre yüzde 11.3’lük artışla 30 milyon adetlik satışa ulaştı. 2017 yılında Türkiye SUV pazarı ise 122 bin 458 adetle toplam pazarda yüzde 16.9’luk bir pay elde etti. Avrupa pazarında da yükselişine devam eden SUV segmenti, toplam pazarda yüzde 29’luk oranla 2017 yılını 4 milyon 560 bin adetlik satışla tamamladı. 


Toyota Crown ve Yenisi


Hem Arazide Hem Şehirde

2017 yılında dünyanın en çok tercih edilen SUV’u olan Toyota RAV4 zorlu arazi şartlarının üstesinden geldiği kadar, şehir yollarına da mükemmel uyum sağlıyor.  İlk kez dört tekerlek çekiş sistemini sunan "Recreational Active Vehicle" (Eğlence Aktivite Aracı) RAV4, birinci neslinden dördüncü nesline kadar olan süreçte "yeni trendlerin belirleyicisi" olma özelliğini de sürdürüyor. Mükemmel manevra kabiliyeti, yüksek sürüş konumu ile birleşen geniş görüş açısı, çok yönlülük ve her koşulda güvenlik özelliklerini maksimum seviyede sunan RAV4, off-road kabiliyetlerinden ödün vermeksizin aile kullanımına uygun bir otomobil olarak da öne çıkıyor. 

Toyota’nın İlk Hibrit SUV’u

Bugün dünyanın ilk hibrit SUV modeliyle de pazarda yer alan RAV4 Hybrid, dışarıdan şarj gerektirmemesi, yüksek peformans ve düşük yakıt tüketimi ile SUV segmentinde yeni bir sayfa açtı.  RAV4 Hybrid, daha fazla gücü, daha sessiz bir sürüş deneyimini, yüksek konforu ve mükemmel bir sürüş keyfini de bir arada topluyor. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu dünyada 150’den fazla ülkede satışa sunulan RAV4’ün hibrit versiyonu sessizliğinin yanında sürüş konforu ve yol tutuşuyla öne çıkıyor.


Yeni Toyota e-Palette, her işe yarayacak


RAV4 Hybrid 3 Motorlu

İkisi elektrikli diğeri de 2.5 litrelik benzinli 3 motorun ürettiği 200 beygirlik güç ile Toyota’nın Türkiye’de satışa sunduğu hibrit modeller içinde en güçlü motora sahip olan 4x4 RAV4, 100 km’de ortalama sadece 5,1 litrelik bir yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. 118 g/km gibi düşük bir CO2 emisyon değeri sunan RAV4 Hybrid, yüzde 160’dan yüzde 100’e inen ÖTV teşviği ile 212 bin TL’den başlayan fiyatlarla Toyota plazalarında satışa sunuluyor.


Dakar Rallisi son hızla devam ediyor; Peugeot, Toyota, Kamaz, Honda, Can Am, Peterhansel, Sainz


3 yorum:

  1. Toyota candır gerisi heyecandır..

    YanıtlaSil
  2. Dünyada SUV'lar ve pikaplar konusunda Japonlar liderdir ve uzmandır. Toyota Rav4'ten öncede dünyanın en çok satan SUV'u Nissan X-Trail'di yanlış hatırlamıyorsam

    YanıtlaSil
  3. Toyota'nın son tasarımları gerçekten çok çirkin Toyota kendine yakışmayan tasarımlara imza atıyor. Bu tasarıma rağmen dünyanın en çok satan SUV'u olduya helal olsun RAV4'e..

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler