Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Ford Otosan'ın Yeni Çekicisi Sonbaharda Geliyor

Türkiye'de çekici üreten firmalardan Eskişehir'de Ford Cargo, İzmit'te ise Transit, Transit Custom ve Transit Courier imal eden Ford Otosan; Ekim ayında 500 beygir gücünde geniş kabinli yeni bir çekiciyi tanıtacak.Aynı sınıfta, Mercedes Benz Türk;  Arocs ve Actros MP4 modellerinin  büyük kabinli versiyonlarını üretmeye başlarken Ford Otosan gibi BMC'de Profesyonel'in yerini alacak yeni aracını yılın sonlarına doğru ortaya çıkaracak.
Ford Trucks yeni çekicisini Türkiye ve dünya yollarına çıkarmaya hazırlanıyor. Türkiye’de geliştirilip imal edilen yeni çekici, Ford Trucks’ın global pazarlardaki büyümesine ivme kazandıracak. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Ford Otosan olarak sahip olduğumuz yüksek mühendislik yetkinliğimiz ile uluslararası taşımacılığa yönelik geliştirdiğimiz yeni çekicimiz ile global arenadaki rekabet gücümüzü artırırken, üst segmentte standartları yeniden belirleyerek sektördeki öncü konumumuzu da pekiştireceğiz.” dedi.


Türkiye otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan, yeni çekicisini ekim ayında pazara sunmaya hazırlanıyor. Ford Trucks’ın yeni çekicisi, 500 PS’lik güç ve 2,50 m. kabin genişliğiyle, en zorlu şartlarda kullanım için geliştirilen güç ve performansı ile konfora odaklı geniş hacimli tasarımıyla üst segmentte standartları yeniden belirleyecek. Ford Trucks, üst segmentteki yeni çekicisi ile gerek Türkiye’de gerekse de global pazarlarda mühendislik ve rekabet gücünü bir üst seviyeye taşıyacak. 


Ford Cargo Yeni Çekici ve Kamyonlarıyla Testte


Yenigün: “Yeni çekicimizle global arenadaki rekabet gücümüzü artıracağız”
Türkiye otomotiv sanayinde dünya çapında bir hikâye yazma hedefiyle hareket ettiklerini vurgulayan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:


“Ford Otosan olarak, kuruluşumuzdan bu yana başta Ar-Ge alanında sürdürdüğümüz öncü rolümüzle sektörün geleceğine yön verecek yatırımlarımızla devam ediyoruz. Orta Doğu, Afrika, Rusya ve Türkî Cumhuriyetlerin ardından büyümesini Avrupa’da gerçekleştirdiği bayi açılışlarıyla devam ettiren ağır ticari markamız Ford Trucks ile geçen yıl uluslararası pazarlardaki satışlarımızı yüzde 50 arttırdık. Ford Trucks ile 2020 itibarıyla toplam 50 ülkede var olmak ve ürettiğimiz 3 araçtan birini ihraç etme hedefliyle global büyüme planlarımızı yürütüyoruz. Ford Otosan olarak sahip olduğumuz yüksek mühendislik yetkinliğimiz ile uluslararası taşımacılığa yönelik geliştirdiğimiz yeni çekicimiz ile global arenadaki rekabet gücümüzü artıracağız. 


610 beygirlik Cargo, hemde 10x6Üst sınıfta standartları yeniden belirleyecek yeni çekicimizle sektördeki öncü konumumuzu da pekiştireceğiz. Ar-Ge’den üretime kadar tüm süreçlerimizde yaptığımız kesintisiz yatırımlarla yerlilik oranını sürekli bir üst seviyeye çıkararak Türkiye ekonomisine katma değer sunmayı sürdüreceğiz. Sektörümüzde geleceğin teknolojilerinde söz sahibi olmak ve sanayimize dünya çapında yeni başarı hikâyeleri eklemek için şevkle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi


Ford, otomobil üretmeyi bırakıyor mu?Kaynak, www.magazinulasim.com (Test Fotoğrafı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..