Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

1966'dan beri BMC, bu hafta Paris'te

1966 yılından beri yollarda olan BMC, kentiçi araçlarını geçen aylarda göstermişti, savunma araçlarını bu kez Paris'te sergiliyor; Mayına dayanıklı bir araç olan Kirpi II (Aselsan Sarp Dual Sistemli),  Kirpi II  Ambulans, Vuran (Havan Toplu),  Amazon (İnsansız Uzaktan Kumandalı), Vuran (Aselsan Sarp Dual Sistemli), 5 Ton Zırhlı Taktik Tekerlekli Araç (ZTTA)..

İlk olarak Austin ve Morris markalarını taşıyan TM 150 ve TM 140 araçlarıyla yollara çıkan BMC amblemli kamyonlar, Türkiye'ye büyük hizmetler verdi.Şu günlerde yeni kamyon ve çekicilerini yollara çıkarmay a hazırlanan İzmirli firma, bu günleri hatırlatan bir fotoğraf yayınladı dijital medyada; "BMC, 1966'dan beri yollarda.."başlığıyla."Ekonomi ve konforun birleştiği BMC, yarım asrı aşan köklü geçmişi ile yenilenerek çok yakında yeniden yollarda! Sonbaharı bekleyin.
 #BMCgeliyor #bmc #bmcotomotiv #yol #road #route #turkiye #truck #kamyon #teknoloji #efsane #ekonomi #konfor  "

TM 150 burunsuz, TM 140 ise burunlu modeldi.Ve TM 140, son yıllarında Leyland markasını taşıyordu.TM 150 ise 1980'lerin sonuna kadar 1340/1340G, sonra efsane Yavuz ve son olarak Fatih adıyla imal edildi.

BMC'nin en yeni aracı; BMC 285Z.


BMC 285, BMC  Profesyonel Serisi'nin en güvenli hali..


En yeni BMC; BMC 285BMC Vuran; 9 kişilik, yüksek koruma ve hareket kabiliyeti olan  4x4, monokok tipte zırhlı kabin ve camları, şok emici koltukları, V-şeklindeki alt kısmı, silah istasyonu ve acil çıkış kapağıyla içindekileri  mayına ve balistik tehlikelere karşı koruyor.Yeni versiyonuysa personel yerine içinde bir havan barındırıyor.


Porsche, Audi, Mercedes, BMC ve BMW'den sonra o marka da bisiklet üretiyorKirpi'nin en yeni modeli fuarda.
Kirpi'nin yeni tasarımı çok sıradan ve basit olmuş ama  ona rağmen her haliyle hayat kurtarıyor. Kısaca çok başarılı bir araç.


Yeni BMC, sosyal medyayı keşfetti


Kaynak; https://www.facebook.com/bmcotomotiv/

4 yorum:

 1. Kirpi'nin tasarımının sade olması önemli değil yeterli dayanıklı ve kaliteli olsun. kirpi 2 de yerlilik oranı yüzde 68 imiş. Umarım kirpi 3'ün motorunu da yerli yapmayı başarırlar ve yerlilik oranı yüzde 90'lara çıkar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yerlilik oranının en 95 leri geçmesini ve firmanında en az % 80 inin yerli olmasını da bekliyoruz...

   Sil
 2. 8x8
  10x10
  12x12 askeri çekici işini de BMC aldı. Şahsi kannatim çok yerinde bir karar olduğu yönünde.. Peki neden?
  A. Isuzu, Tatra şasisi üzerine yapacaktı
  Tümosan, Volat şasisi üzerine yapacaktı
  Koluman, Mercedes şasisi üzerine yapacaktı
  Pi Makina, bence henüz aşamada değildi
  BMC, motor ve yürüyen aksam projeleriyle en yüksek yerli katkı verebilecek firmaydı ve seçildi. BMC'nin vizyonu ve geleceği parlak görünüyor.
  http://www.milscint.com/tr/soylesi-bmc-yonetim-kurulu-uyesi-t-yasin-ozturk-2/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu bahsedien firmalar içinde en hazır konumda görüneni de BMC galiba!

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..