Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Türkiye'nin gururundan; hem rekor, hem birincilik, hemde liderlik

Pisti yüz saniye altında dönen ilk cup aracı rekoru, ilk pole pozisyonu,  bir birincilik, bir ikincilik ve iki dördüncülük..Yarışmanın lideri yine podyumdaydı. Porsche GT3 Cup Challenge Benelux 3.Ayağı 08-10 Haziran tarihlerinde Hollanda’nın Zandvoort pistinde gerçekleşti. Porsche 70.yıl etkinliklerinin de yapıldığı hafta sonunda; TOSFED ve Spor Toto destekli Milli sporcumuz Ayhancan Güven, 3.ayağın ilk yarışında sıralamada pole pozisyonu elde etti ve ilk sırada başladığı yarışı birinci sırada tamamlamayı başardı.

Pazar günü ikinci yarışın sıralama turlarında 1.39.923’lük zamanı ile Hollanda Zandvoort pistini, yüz saniye altında dönen ilk cup aracı olarak rekor kıran Güven, bu yarışa da ilk sıradan başladı. 


Kıbrıs'ta; Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu, Ford Fiesta, Mitsubishi Lancer ve Murat 131 kazandı


Startla birlikte bir sıra gerileyen Ayhancan Güven, damalı bayrağın altından ikinci sırada geçerek hafta sonunu çifte podyum ile tamamlamış oldu.


Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisini bu sezon Toksport WRT adına takip etmeye başlayan bir diğer milli sporcumuz Berkay Besler de hafta sonu koşulan her iki yarışta da 4. sırada finiş görerek başarılı grafiğini yükseltmeye devam etti.


Türk Bayrağı, Ayhancan'la Dalgalandı

Bu yarışın ardından Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisinde 14 puan farkla liderliğini korumaya devam eden Ayhancan Güven, 14-15 Temmuz tarihlerinde Porsche Carrera Cup Fransa 3.ayağı için Dijon pistinde olacak.

Otomobil, motorsporları ve seyahat programları

İlayda Hancı, Şampiyonaya Hızlı Başladı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..