Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

İstenirse yerli marka desteklenebiliyormuş; Yerli Smart

Smart yeni yerli markalarımızdan biri.
2014 yılında  Ege Üniversitesi Teknokent'te,  KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Programı desteğiyle kurulmuş sonraki süreçte tasarlanmış ve üretime geçilmiş. Yüksek katma değerli, yenilikçi ve ihracat  özelliği taşıyan yerli iş makinaları imal etme hedefiyle ortaya çıkan SMART İş Makinaları; Ayrı birer iş makinası olan ekskavatör,  yükleyici,  forklift, vinç ve hidrolik kırıcı gibi araçların görevlerini tek başına gerçekleştirirken hem maliyeti düşürüyor, hem bir çok makine için yakıt harcamasını ortadan kaldırıyor hemde birçok makina için park veya çalışma alanı düşünülmüyor.

Smart iş makinası, Devlet Malzeme Ofisi (DMO) kataloglarında da yer alarak yabancı markalarla  beraber müstakbel alıcılarını bekliyor.

Smart markalı ilk ürün;  İlk yerli midi ekskavatör ünvanına sahip olup  8 tonluk Çok Fonksiyonlu Paletli Ekskavatör olarak karşımıza çıkıyor.
Mini ekskavatörün şanzımanı hidrostatik olup 70,8 beygirlik bir dizel motora sahip.Bir iş makinası olduğundan haliyle en yüksek hızı da 10 km/s.
 Yeni yerlinin ilk müşterileri arasında Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) de var..


Türkiye'de otomobil, araç, iş makinası ve motor imal eden firmalar


Smart İş Makinaları; kendini ve araçlarının özelliklerin şu şekilde anlatıyor,

SMART İş Makinaları yüksek katma değerli, yenilikçi ve ihracat potansiyeli taşıyan yerli iş makinaları üretmek amacıyla, 2014 yılında, Ege Üniversitesi Teknokent’i içerisinde kurulmuştur. Tasarım firması olarak kurulan firma, ardından kaynak ve montaj atölyesini de bünyesine katarak, üretime başlamıştır.

İlk yerli midi ekskavatör olma özelliği taşıyan 8 tonluk Çok Fonksiyonlu Paletli Ekskavatör, KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Programı desteğiyle tasarlanarak başarıyla üretilmiştir. Ayrı birer iş makinası olan ekskavatör, yükleyici, forklift, vinç ve hidrolik kırıcı gibi ataşmanların görevlerini tek başına gerçekleştirebilecek olan makinamız iş makinaları pazarına sunulmuştur.

Firmanın gelecek vizyonu, piyasada yüksek talep yaratabilecek, yenilikçi, katma değerli ve ihracat potansiyeli taşıyan iş makinalarını geliştirip ticarileştirmektir.

GÜÇLÜ YÖNLERİMİZ

1. Rekabetçiliğimiz sunduğumuz ürünlerin değer önerisindedir:
Piyasada bulunan standart makinalara göre daha dar alanda çalışabilen, çok
fonksiyonlu, verimli, konforlu, yüksek teknolojili, özel tasarımlı iş makinaları üreterek yatırım ve işletme maliyetlerinde müşteriye kazanç sağlamaktır.
Ürünümüz rakiplerine göre, hem daha dar alanlarda hem de daha fazla hareket kabiliyetiyle çalışabilmektedir. Makinamız birden çok fonksiyonu
(loder, ekskavatör, forklift, hidrolik ataşmanlar vb.) tek başına yapabilecek şekilde tasarlanmıştır. Teknik kabiliyeti/esnekliği piyasadaki rakip ürünlerde bulunmamaktadır.


Ve yerli araç, Yılkı; seri üretime başladı


2 Üç Farklı makinanın özelliklerinin (loader, ekskavatör, forklift) tek bir SMART makinayla sağlanabilmesi yatırım maliyeti avantajı sağlamaktadır.


3. Çok çeşitli ataşmanların tasarımı ve üretimi sayesinde müşterilerimizin ihtiyaç duymuş olduğu işe özel çözümleri ekonomik bir şekilde sağlayabilmekteyiz. Geniş ürün yelpazemizle altyapı, peyzaj, hafriyat, yol, tünel,tarım, ormancılık gibi çok geniş uygulama alanlarında çözümler sunmaktayız. Kazıcı Kova, Yükleyici Kova, Forklift Çatalı, Burgu, Kırıcı, Ot Biçme Ataşmanı, Ağaç Budama Testeresi, Asfalt Kesme Testeresi, Yol Süpürgesi, Kar Küreme, Tomruk Ataşmanı, Balya Ataşmanı, Bordür Taşıma Kıskacı, Parke Taşı Döşeme Ataşmanı gibi çok farklı amaçlar için kullanılan ataşmanlar makinalarımızla kullanılabilmektedir.

4. İş makinalarını uzun süre kullanan operatörlerin çalışma konforunu, ergonomisini, verimliliğini düşünerek tasarladığımız operatör kabinleri sektördeki standardların çok üzerindeidr. Sınıfının en geniş kabin hacmine sahip, açılır kapanır ön cam, mükemmel görüş açısı, geniş operatör ekranı, arka görüş kamerası, dijital klima, hidrolik ataşman sök-tak, soğutucu dolap, bluetooth radyo, SMART iş makinalarında standard donanım olarak yer almaktadır.

5. Kentsel dönüşüm, belediyecilik hizmetlerinin kalitesinin artması, şehir içi alt yapıların yenilenmesi sayesinde hızlı bir şekilde büyüyen mini-midi iş makinası pazarında müşterilerimize sadece makina yerine komple sistem çözümleri sunmaktayız.

6. Inovatif tasarım, ergonomik ve ekonomik sistem çözümleri, kaliteli üretim şirketimizin DNA’sını oluşturmaktır.

7. Ürünlerimizdeki yerli malzeme kullanım oranı % 80 düzeyinde olduğu için satış sonrası servis süresi ve parça maliyetlerimiz de rakiplerimize göre daha avantajlıdır.

8. 7/24 Servis ve Yedek Parça hizmetimiz sayesinde müşterilerimizin işini aksatmamak şirketimizin birinci önceliğidir.

SMART İŞ MAKİNALARI SAN. VE TİC.A.Ş.
Naldöken Mahallesi Ankara Cad. No : 359/Z 07
Bornova / İZMİR
https://www.smartismakinalari.com
https://twitter.com/SMakinalar
https://www.facebook.com/groups/180821965638466/


2018'de Türkiye'de üretilen otomobiller ve markaları
Kaynak; https://www.smartismakinalari.com/hakkimizda/
https://esatis.dmo.gov.tr/Katalog/Urun/Detay/1170_16288

1 yorum:

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler