Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Mustafa Koç, Klasik Otomobil Festivali’nde anılacak

MUSTAFA KOÇ SPOR OTOMOBİLLERİYLE ANILACAK
Ziyaretçilerin, klasik otomobiller ile fuar çevresinde sürüş imkanı da bulacakları festivalde ayrıca sürpriz etkinlikler gerçekleştirilirken rahmetli iş adamı Mustafa Koç, kullandığı ralli otomobilleriyle anılacak..Antika Otomobil Federasyonu (AOF) tarafından TÜYAP Fuar Merkezi’nde 29 Haziran Cuma-1 Temmuz Pazar günleri arasında düzenlenecek festival için Rahmi Koç Müzesi’nden getirilecek Ford Sierra Cosworth ve Sierra Cosworth 4x4 modelleri için özel bir alan oluşturulacak. 

Sergilenecek otomobiller ile 1991 ve 1992 sezonlarında Türkiye Otokros Şampiyonaları’na katılan Mustafa Koç, çeşitli kategorilerde başarılı sonuçlar almıştı.

450’den Fazla Klasik 
Rahmi M. Koç Müzesi ile birlikte, Key Museum, Ural Ataman Müzesi, Mehmet Arsay Müzesinden getirilen otomobiller ve İETT’de bulunan klasik otobüsler de festivalde yer alacak. 450’den fazla klasik aracın sergileneceğini festival ziyaretçilerini en az yarım yüzyıl öncesine nostaljik bir yolculuğa çıkarırken, Fenomen dizi Kara Şimşek’te kullanılan Pontiac Transam, Harry Potter’ın  1965 Ford Anglia’sı, Batman’in Batmobile’i, Marilyn Monroe’nun Thunderbird’i, Tatlı Dillim filminde Zeki Alasya’nın kullandığı 1960 model Impala, Şoför Nebahat filminde Fatma Girik’in kullandığı 1952 model Desoto, Ayhan Işık’ın 1966 model Mercedes’i, Sadri Alışık’ın 1957 Chevrolet’si Hulusi Kentmen’in 1956 model otomobili ile birlikte birçok ünlünün otomobili de beğenilere sunulacak.


İstanbul'da Yeni Bir Otomobil Lansmanı; YTR - 05

Ziyaretçiler Klasikleri Test Edecekler
Ziyaretçilerin, klasik otomobiller ile fuar çevresinde sürüş imkanı da bulacakları festivalde ayrıca sürpriz etkinlikler gerçekleştirilecek. Klasik otomobiller ve Yeşilçam etkinliği, her türlü yedek parçanın ve aksesuarın bulunacağı bit pazarı, konserler ile Drive in Movie /Açık Hava Otomobil Sineması da festivalde olacak. 


Üç gün sürecek festivalin giriş ücreti 15 TL olarak belirlenirken, biletler Biletix ve kapı girişinde temin edilebilecek.


Otomobil, motorsporları ve seyahat programları


Türkiye'nin en iyi gezi ve off road programı Zor Yollar, devam etmeli

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..