Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Uzakdoğu'dan Önce Facelift, 2018 Sonunda Yeni SUV

Uzakdoğu'nun önemli otomobil markası,   artık geleceğe daha güvenle bakıyor.
 2018 yılında da bir çok modeliyle en iyi otomobil ödüllerini aldı.Şimdilerde ise mevcut otomobillerini makyajlayıp ar-ge çalışmalarına devam ediyor.


Bir dönem Türkiye ve İngiltere gibi bazı ülkelerde satışa sunulan marka, yakında daha güçlü ortaya çıkacak..


Malezya'nın ve Uzakdoğu'nun köklü markalarından Proton artık; Volvo gibi Geely çatısı altında.Malezya otomobil piyasasının  Haziran ve Temmuz aylarında durgun geçmesi beklenirken Ağustos ayında durgunluğun yerini canlanmaya bırakacağı öngörülüyor. Malezya Otomotiv Birliği Başkanı Datuk Aishah Ahmad'ın açıklamalarına göre Eylül ayında otomobil fiyatları artacak..Haliyle Türkiye piyasasında olduğu gibi yılın son ayları veya vergi artışı öncesi aylar da satış rakamları artışa geçiyor!

Düşük bakım giderleri gibi nedenlerle tüketicilerin tercihi  Proton Saga'yı işaret ediyor.Bu pazarda en iyi satış rakamlarına da imza atması bekleniyor.

PROTON SAGA'nın satış fiyatı 30.000 Malezya Ringiti (MYR / RM) .Bu segmentte en düşük ve son 10 yılda sunulan en iyi fiyata sahip.


Proton, Malezya Otomobil Ödüllerine üç segmentte sahip oldu.Ödül alan  Proton otomobilleri ise şunlar; Saga, Iriz ve Ertiga.


Proton Saga ; boyutları, fiyat dengesiyle,


Proton Iriz , 2014 yılında satışa sunulan otomobil güvenlik ve teknolojik özellikleriyle (HPF gövde yapısı, 6 hava yastığı, ESC,  ASEAN NCAP  testlerinden 5 yıldız), ECO sürüş asistanı, ses tanıma, 1.6L VVT motor) dikkat çekiyor,


Proton Ertiga - ekonomik MPV, yakıt tüketimiyle de ilgi görüyor..


Proton Yeni Fiyatlarını Açıkladı!


Proton CEO'su Abdul Raşid Musa,  yıl sonunda Geely ile  ilk SUV modelinin lansmanını yapacağını söylüyor.


Yerli otomobil için Çin, Japonya ve Kore'den yardım alınabilir!!!
Kaynak;
https://www.proton.com
https://www.proton.com/en/Corporate/Proton-Global-Network

2 yorum:

 1. Yediler bitirdiler Proton markasını..
  Gittiler çinlilere sattılar. birazda onlar yesin diye..
  Halbuki markanın avrupa da dahil bir çok piyasa da gideri vardı. Sadece uygun bir model ve kabul edilir bir kalite sunmak lazım dı. ama yapmadılar ve geri kaldılar.. halbuki yeniliklere çok açık bir dönemde girdiler piyasa ve bunu kullanmadan kaçarcasına çekildiler birçok piyasadan.. devlet eliyle başlayan iş özele satıldı onlarda yetmezmiş gibi tuttu yabancıya sattı.. evet devlet eliyle bu işler belki ağır gidiyordu ama yönetimi biraz özel gibi yapıp serbest bıraksalardı o büyük kapasite kullanılır dünya da en azından biraz da olsa adı devam ederdi..
  Yapmadılar, yapamadılar. Çok yazık ettiler. Umarım bundan sonra hak ettiği değere ulaşır.

  YanıtlaSil
 2. Türkiye ve Avrupa da satışları konusunda bence en önemli kriterleri; Euro 6 motorlar, sağdan direksiyonlu modellerin (bir süreliğine) üretilmemesi ve reklam -tanıtımın yeterince yapılamaması ..
  Yoksa otomobiller modern görünüyor.Yönetim de sıkıntı olabilir.
  Türkiye ye önceki tarihlerde gelen Proton lar hala çatır çatır yollarda geziyor..
  Proton'un 2019 veya 2020 de Türkiye ye geleceğini düşünüyorum!

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..