Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Honda PCX Hybrid Scooter

124 cc, 12 + 1.9 beygirlik Honda, hibrit teknolojisiyle donatılan PCX HYBRID Scooter ile mobiliteye yeni bir bakış açısı kazandırıyor
Dünyanın önde gelen motosiklet üretici Honda, tasarımı kadar çevre dostu motorlarıyla da çok sevilen PCX sersinin hibrit sistemiyle donatılan bir türevini seri üretim programına dahil etti. Dünyanın ilk kitlelere yönelik seri üretim hibrit sisteme sahip motorlu scooteri Eylül ayı itibariyle Japonya pazarında satışa sunulacak.

Dünyanın ilk kitlelere yönelik seri üretim hibrit motorlu scooter modeli PCX HYBRID teknik olarak, Nisan 2018’de lanse edilen PCX modelini esas alıyor. Motoru çalıştıran ve eş zamanlı olarak elektrik de üreten ACG marş motorunu yüksek performanslı 48 Volt lityum-iyon bataryalar besliyor. ACG, Power Drive Unit (PDU) tarafından kontrol ediliyor ve enerji akışı dijital ekranda gösteriliyor. ACG, gaz emri ile birlikte 4 saniye boyunca içten yanmalı motoru destekliyor ve destek motorunun sağladığı ilave tork değerinin de katkısıyla standart PCX’e oranla daha atak ve daha seri bir hızlanma tesis ediyor.

İçten yanmalı motoru destekleyen elektromotor sayesinde PCX HYBRID eşdeğer sınıftaki içten yanmalı bir scooter ile kıyaslandığında gaz emirlerine çok daha hassas cevap veriyor ve daha performanslı bir sürüş sunuyor. Sistem sürücü “D” ve “S” olmak üzere iki farklı motor desteği modu sunuyor. “D” motor desteği modu konforlu bir sürüş sunarken, “S” motor destek modu ise daha sportif sürüşleri destekliyor.

PCX serisinde son derece rijit şasiye monte sessiz ve yüksek yakıt verimliliği seviyesine sahip markanın küresel scooter motoru “eSP” devreye giriyor. Tüm LED aydınlatma elemanları da dahil olmak üzere scooterin önden arkaya doğru uzanan kıvrımlı hatları şık ve modern bir görünümü beraberinde getiriyor. Honda SMART Key gibi markaya has çözümler kullanım kolaylığını destekliyor. 

Sürüş ergonomisini ve sürüş dinamiklerini olumsuz etkilememek adına lityum-iyon bataryalar 23 litrelik bagajın arkasına entegre edilirken Power Drive Unit (PDU) ön granajın altına gizleniyor. Gösterge paneli ergonomik tasarımıyla sürücünün hayatını kolaylaştırıyor. Hız, saat ve ortalama tüketim gibi değerler dışında gösterge paneli destek motoruna ve lityum-iyon bataryaya ait verileri de gösteriyor.

Honda, ABS fren sistemi ve Honda SMART Key de dahil zengin bir ekipman seviyesiyle Japonya pazarında yılda 2.000 adet PCX HYBRID satmayı planlıyor. 

Teknik özellikler Honda PCX HYBRID

Tip Honda 2AJ-JF84
Uzunluk x genişlik x yükseklik (mm)1.925×745×1.105
Aks mesafesi (mm)1.315 
Sele yüksekliği (mm)764 mm
Boş ağırlık (kg)135
Yolcu kapasitesi (kişi)2
Dönüş çapı (m)1,9
Motor (içten yanmalı)JF84E-K96, su soğutmalı, 4 zamanlı, 1 silindir, OHC
Yakıt karışıPGM-FI elektronik yakıt enjeksiyonu
Marş motoru otomatik
Yakıt kapasitesi (lt)8
Silindir hacmi (cc)124
Çap x strok (mm)52,4 x 57,9
Maksimum güç (PS, d/d)12, 8.500
Maksimum tork (Nm, d/d)12, 5.000
Motor (elektrikli)AC
Maksimum güç (PS, d/d)1,9, 3.000
Maksimum tork (Nm, d/d)4,3, 3.000
Batarya tipilityum-iyon
Güç aktarımıSürekli değişken (V-Matic)
Lastikler ön100/80-14M/C 48P
Lastikler arka120/70-14M/C 55P
Frenler önHidrolik disk
Frenler arkaMekanik
Süspansiyon önTeleskopik
Süspansiyon arkaSalıncak birimi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..