Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Vestel'den Yerli Otomobile Dair Basın Açıklaması

Vestel, bugün yerli otomobil konusuyla manşetlere çıktı.
Bilindiği gibi yerli otomobili üretmek için  Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell ve Zorlu Holding bir araya gelip çalışmaya  başlamıştı.Zorlu Grup firmalarından Vestel'e ait olduğu belirtilen bir otomobilin haberi ve fotoğrafları; yazılı ve görsel basında dikkat çekti.Kısa bir süre sonra da bu konuyla ilgili Vestel'den bir basın açıklaması geldi;

Bugün medyaya yansıyan “Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nda yer alan Zorlu Grubu’nun, Vestel Elektronik aracılığıyla otomobil tasarımı ile tescil başvurusu yaptığına yönelik” haberlerdeki bazı ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır.

Vestel’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile otomobil üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır. Haberlerde bahsi geçen VEO; 1600 kişiyi aşkın Ar‑Ge ekibi ile 8 Ar‑Ge merkezinde yürütülen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de içinde yer aldığı konsept çalışmalar sırasında ortaya çıkarak, başvurusu yapılmış bağımsız bir tasarım çalışmasıdır.
Bilindiği üzere Vestel, 2017 yılında yaptığı 408 patent başvurusu ile Avrupa Patent Ofisi’ne (European Patent Office) en çok patent başvurusu yapan ilk 100 şirket sıralamasındaki tek Türk şirketidir.
Vestel olarak ilgi alanımızın sadece otomobil elektroniği olduğunun altını çizer, haberlerde bahsi geçen konunun Türkiye’nin yerli otomobil çalışmalarıyla hiçbir bağlantısı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız. 
Saygılarımızla,  

Zorlu HoldingSöz konusu görsel ve bilgiler, Habertürk.com'dan  Necdet Çalışkan imzasıyla
Türk Patent ve Marka Kurumu’na Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. aracılığıyla yapılan tasarım tescil başvurusu ve otomobil resimlerinin yayınıyla ilgili bir haberle ortaya çıktı.

Kaynak;
Basın Bülteni
http://www.turkpatent.gov.tr/
https://www.haberturk.com/son-dakika-vestelin-otomobili-veo-ortaya-cikti-2175604-ekonomi

3 yorum:

  1. Bir kaç saatliğine de olsa sevindik :)

    YanıtlaSil
  2. Yine de belli olmaz bu işler.. :)

    YanıtlaSil
  3. Daha iyi bir tasarım beklerdim. Beklentilerimin çok altında kaldı çok..

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..