Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yurt içinde, bu yaz en çok tercih edilen tatil yerleri

Tatil devresini bitirip işe ve okula döndüğümüz, havaların soğumaya başladığı bu dönemde, 2018 yaz devresinin tatil tercih ver,ileri açıklandı.Bu yaz geçtiğimiz yıllara göre, yerli turist açısından oldukça hareketli geçerken yaşanan dövizdeki ani artış, yurt dışı destinasyonlardan çok tatilcileri yurt içinde tatil yapmaya yönlendirdi.Türkiye’nin en çok otel listeleyen websitesi Neredekal.com Mayıs ve
 Eylül arasını kapsayan yaz sezonu verilerini derledi.

 2018 yaz sezonunda küçük-butik oteller ve pansiyonlar bazında en çok tercih edilen tatil bölgeleri :

10-) Kaş / Antalya
Akdeniz sahillerinden listeye giren tek yer bu yaz Kaş oldu. Kalkan'ı, Çukurbağ Yarımadası, Kaputaş Plajı, daha nice bakir koyları ve plajlarıyla Kaş, tatilcilerin uğrak mekanı. Akdeniz lezzetlerini barındıran restoranlarını, hayat dolu sualtını, harika manzaralar sunan koyları ve keyifli mekanlarıyla Kaş her daim Akdeniz'de ayrı bir yere sahip olmaya devam edecek gibi görünüyor.

9-) Sarımsaklı / Ayvalık / Balıkesir
İstanbul'dan kaçış rotası denilince ilk akla gelen yer Ayvalık. Deniz ve plajı da güzel olsun diyenlerin kaçış noktası da Ayvalık'a bağlı Sarımsaklı. Hem her bütçeye hitap eden tesisleri, hem de merkeze olan yakınlığıyla çocuklu aileler başta olmak üzere tatilciler Sarımsaklı'ya ayrı bir ilgi gösterdi.

8-) Ölüdeniz / Fethiye / Muğla
Hani hep o fotoğraflarda gördüğümüz harika kumsal, dupduru deniz, gökyüzünde rengarenk süzülen paraşütlerin yeri Ölüdeniz. Ancak 1 hafta kalınınca tadına varabileceğiniz yer olan efsaneleriyle de ünlü bu topraklar, yaz döneminde yabancı turistler kadar yerli turistlerin de uğrak noktası oldu. Unutmadan hemen hatırlatalım, Ölüdeniz baharda da bir başka güzel.

7-) Datça / Muğla
'Tanrı sevdiği kullarını Datça'ya gönderirmiş.' derler ya işte tam da öyle. Burada yaşasam ömrüm uzar dedirten bir yer Datça. Can Yücel'in de hayatının son anına kadar yaşamayı tercih ettiği Datça, ne kadar kalabalık olursa sanki o kalabalıktan eser yokmuşçasına hissettirir insana. Eski Datça'sı, yeni Datça'sı, Knidos Antik Kenti, denizi ve doğasıyla huzur bulmaya gelenlerin adresi oldu bu yaz Datça.

6-) Ayvalık / Balıkesir
İstanbulluların her fırsatta soluğu aldığı yer oldu Ayvalık bu yaz. Hem uzun tatiller, hem de hafta sonu kaçamaklarının ilk adresi olan bu destinasyon, şehrin keşmekeşliğinden ve hengamesinden sıyrılıp nefes almak isteyenleri ağırladı. Cunda adası, balık restoranları, Ege lezzetlerine sahip yemekleri, zeytinyağlıları, sahilleri, tertemiz denizi, tekne turlarıyla Ayvalık, sonbaharda da ilgiyi üzerinde tutacağa benziyor.

5-) Fethiye / Muğla
Bu yaz Akdeniz'den ziyade Ege sahilleri, tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden oldu. Fethiye de bu destinasyonlardan biri. Doğal güzellikleri ve ekstrem sporlara olanak sağlayan organizasyonlarıyla hem adrenalin tutkunlarının, hem de tatilinde deniz, kum ve güneş arayanların mekanı oldu Fethiye.

4-) Marmaris / Muğla
Turunç, Bozburun, Söğüt, Selimiye, Hisarönü, İçmeler ve keşfedilesi daha birçok yeriyle Marmaris, Muğla'dan tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden biri oldu. Büyük bir sahil kenti olan Marmaris, harika bir denize, koylara ve plajlara ev sahipliği yapıyor. Ayrıca otelleriyle, restoranlarıyla, gece kulüpleriyle ve alışveriş imkanı sunan çarşılarıyla misafirlerine unutamayacakları bir tatil fırsatı sunmakta.

3-) Çeşme / İzmir
En çok tercih edilen yerlerde Çeşme 3. Sırada karşımıza çıkıyor. İstanbul'a yakın olması ve ulaşımının oldukça rahat olması, Çeşme'nin tercih edilirliğini arttıran etmenlerden sadece biri. Her bütçeye ve her konaklama zevkine hitap eden konaklama tesisleri de cabası.

2-) Alaçatı / Çeşme / İzmir
Ege'nin gözbebeği Alaçatı bu yıl en çok tercih edilenlerde 2. sıraya oturdu ve bunun haklı gururunu yaşıyor. Bir tarafta beach clubların dur durak bilmeyen 24 saat aralıksız eğlenceleri, after partileriyle hareketli gece hayatı, diğer tarafta sakin ve huzur dolu yemyeşil doğası ve denizi. Daracık sokaklarında sıralan Alaçatı evleri, harika dekorasyona sahip butik otelleri ve Ege lezzetleriyle damağınızı şenlendiren restoranlarıyla her zevke hitap eden bir tatilin adresi oldu Alaçatı.  

1-) Bodrum / Muğla
Gerek ülkemizin gerekse de Muğla'nın tatil ve turizmde öne çıkan yeri Bodrum, bu yaz yine zirveye oturdu. Masmavi harika deniz, yemyeşil doğası, uyku nedir bilmeyen eğlenceleriyle gece hayatı ve harika otelleriyle Bodrum, bu yaz mevsiminin en çok tercih edilen destinasyonu oldu.

Yaz mevsiminin en çok tercih edildiği bu destinasyonlardan herhangi birine gidecek olursanız, Neredekal.com’un onlarca otel seçeneğine bakabilir, oteller hakkında yazılan yorumları inceleyebilirsiniz. Böylelikle aynı otel için, en uygun fiyatı ödeyerek, tatilinizi daha ucuza getirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..