Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Silahın oyuncağına da , gerçeğine de HAYIR.Artık kimse ölmesin..

Oyuncak Silaha Hayır kampanyası başlamışken en başta gerçek silaha da hayır denmeli.Artık, yollarda , düğünlerde, parklarda, yollarda ve hiç bir yerde çocuklar ve masum insanlar kimliği belirsiz, yakalanamayan yada mahkemenin salabileceği kişiler tarafından vurulmamalı..
MAG Şirketler Grubu Kurucusu Can Çavuşoğlu oyuncak silahların gelecek kuşakları şekillendirdiğini anlattı. Oyuncak mağazalarının üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini anımsatan Çavuşoğlu “Oyuncak Silaha Hayır” dedi. 


Günümüz oyuncak teknolojisi her geçen gün gelişiyor. Çocuk gelişim uzmanları ise oyuncak silahların masum oyuncaklar olmadığını belirterek, ebeveynleri uyarıyor. MAG Şirketler Grubu Kurucusu Can Çavuşoğlu, ailelerin uzmanların çağrısına kulak vermesi gerektiğini hatırlatarak “Çocuklarımız bu tür oyuncaklardan ister istemez olumsuz etkileniyor. Sevgi, saygı, şefkati çocuklarımıza aşılamamız gerekirken oyuncak silahlar ne yazık ki bu durumların tersinde bir algı oluşturuyor. Çocuklarımızın bilinçaltına, bu tehlikeli oyuncaklar ile şiddeti ister istemez yerleştirmiş oluyoruz” ifadelerini kullandı. 


“Oyuncak firmaları üzerine düşen görevi yerine getirmeli”
Çocukların kendilerine rol model olarak anne ve babalarını seçtiklerini söyleyen Can Çavuşoğlu, “Oyuncak mağazalarının da bu noktada üzerlerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor. Firma yetkilileri de ticari kaygı gütmeden çocukların yeteneklerini keşfedebilecekleri, zihinsel gelişimlerine yön verecek oyuncaklar ile çocuklara ulaşmalıdır” ifadelerini kullandı. Ebeveynler tarafından da çocukların sağlıklı yönlendirilmesinin önemli olduğunu belirten Çavuşoğlu sözlerine şunları ekledi: “Oyuncak silahların neden alınamayacağının çocuklara kararlı ve doğru ifadeler ile anlatılması gerekiyor. Çocuklarımızın ve hatta toplumumuzun geleceği için bu yaşlarda eğitim büyük önem taşıyor. Anne ve baba olarak çocuklarımızı kırmayalım derken, onları istemeden şiddete itiyoruz. Unutmayalım ki gelecek nesil bizlerin elinde şekillenecek. Ülkemizin geleceği ise yeni nesillerin vizyonu ile yükselecek.”

Oyuncak silahla beraber gerçeğine de hayır demeli..Ve silahsızlanma için bir kampanya başlatılmalı.Düğünlerde, parklarda , yollarda daha kaç kişi ölecek?
Bu haberler daha kaç günler yıllar yayınlanmaya devam edecek?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler