Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Lexus ve Toyota'dan, yüksek performanslı yeni otomobiller geliyor; RC F Track Edition ve GR Supra Super GT

Toyota Grup markalarından Lexus, Amerika Birleşik Devletleri'nin otomobil merkezi Detroit'te 2019'un ilk günlerinde gerçekleştirilecek otomobil fuarında  yeni pist odaklı Lexus RC F Track Edition’ın örtüsünü indirecek.Toyota ise aynı tarihlerde Japonya'nın başkenti Tokyo'da yapılacak fuarda GR Supra Super GT Konsept modelini ilk kez sergileyecek.

Otomobilde lüksün tanımını yeniden yapan Lexus, spor modelleriyle de adından söz ettirmeye devam ediyor. 14 Ocak 2019 tarihinde başlayacak Detroit’teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda otomobilseverlerin ilgi odağı olacak

Lexus markasının F performans modelleri üzerine yapılan RC F Track Edition, yüksek performans seviyesini farklı bir boyuta taşıyacak. Büyük bir arka kanada sahip olacak RC F Track Edition, sınırlı üretime sahip olacak ve yenilenen RC üzerine şekillenecek.

Yerli D Segmenti Otomobil mi Geliyor? Sonata, Passat, Mondeo, Avensis olabilir mi?


RC F Track Edition’da üzerinde F logosu bulunan karbonfiber bir arka kanat yer alacak. Pistte iyi tur zamanları elde etmek üzerine tasarlanan RC F Track Edition, yüksek performansının yanı sıra virajlarda da etkileyici olacak.


TOYOTA’DAN SIRA DIŞI BİR MODEL DAHA: GR SUPRA SUPER GT

Toyota, 2019 Tokyo’da düzenlenecek özel bir fuarda sıra dışı bir modelini tanıtmaya hazırlanıyor. 11 Ocak 2019 tarihinde başlayacak fuarda, Toyota’nın yarış takımı Toyota GAZOO Racing tarafından yeni geliştirilen GR Supra Super GT Konsept ilk kez burada gösterilecek.  Daha iyi otomobiller üretme felsefesiyle motorsporları aktiviteleriyle araçlarını ve çalışanlarını geliştiren Toyota, bunun meyvelerini her geçen gün daha fazla almaya başlıyor.


Dünya Ralli Şampiyonası (WRC), Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) gibi üst düzey serilerin yanı sıra ulusal ralli ve yarışlarda da mücadele eden Toyota Gazoo Racing, Tokyo’daki fuarda “geçmişten geleceğe” temasıyla tüm yarış otomobili modellerini de sergileyecek.


Dünyanın en değerli otomobil markası Toyota, onu kimler takip ediyor?


Toyota’nın standında GR Supra Super GT Konsepti’nin yanı sıra Yaris WRC ve TS050 Hybrid gibi üst düzey şampiyonalarda yarışan araçları da yer alacak. Ayrıca daha önce yarışlarda yer almış bir Supra da gösterilecek.


Yerli otomobilde Renault birinci, Fiat ikinci, Toyota üçüncü..

1 yorum:

  1. Yılmaz bey Toyota, GR Super Sport konsept üretilecek mi? Bilginiz var mı

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..