Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Hyundai'den araziye, zor şartlara uygun, bilim kurgu romanlarından çıkmış bir araç geliyor!

Hyundai'n yeni otomobili;  sadece yolda gitmiyor, yürüyor, can kurtarıyor,  yokuşta bile içindekiler  düz bir ortamda durabiliyor.Tüketici Elektroniği Fuarı’na Hyundai’nin “Walking Car” konsepti Elevate damgasını vurdu.Her türlü zor koşullarda rahatlıkla hareket edebilen araç, doğal felaketlerde çok işe yarayacak.Zamandan tasarruf sağlandığı gibi acil müdahaleye de en kısa sürede olanak sağlanıyor.

Hyundai, Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2019’da yine çok konuşulan bir konsepti sergiledi. Ürettiği kaliteli otomobiller gibi, geliştirdiği teknolojilerle de sürekli çığır açan Hyundai, son olarak Elevate adlı konsept modeliyle büyük sükse yaptı.  
Özellikle deprem, sel, kasırga, çığ ve orman yangını gibi doğal afetlerde, anında müdahale için geliştirilen bu özel araç, son derece verimli, hızlı ve esnek bir taşıma imkanı sunuyor. Çünkü, uzmanlara göre doğal bir felaketten sonraki ilk 72 saat, insan hayatı için çok önemli. Bu sebeple, Hyundai Elevate, normal taşıtların giremediği veya ulaşamadığı zor bölgelere vakit kaybetmeden tam zamanında ulaşmış oluyor. 

Hyundai'nin hareketli ve yüksek manevra kapasiteli ilk konsept aracı olan Elevate, aslında elektrikli otomobiller ve robotlardaki teknolojiyi harmanlıyor. En zorlu arazi şartlarında, geleneksel SUV modellerden çok daha kabiliyetli olan Elevate, Ultimate Mobility Vehicle (UMV) olarak özel bir sınıfa dahil ediliyor. 

GEN, 2. Yerli Otomobilini 3. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi'nde Tanıttı
Konsept Nasıl Çalışıyor?
Elevate konsepti, çeşitli yol ve arazi kullanıma uygun olarak farklı kabiliyetlere sahip modüler bir EV platformuyla üretiliyor. Robotik bacaklar sağa sola ve ileri geri geniş-serbest açılarla hareket ederken mevcut tekerlekler de normal yol koşullarında tipik elektrikli otomobil kullanım olanağı sağlıyor. Bu bacaklar, birbirinden bağımsız olarak hareket ederken gövde içerisindekiler de mevcut bu değişik hareketlerden etkilenmeden stabil bir konumda yol almış oluyorlar. 


Elektrik Süpürge Markası Dyson, ilk Otomobilini 2021'de Singapur'da ÜretecekHyundai’den Teknoloji ve İnovasyon Şirketi: Hyundai Cradle
Hyundai Cradle ise, gelecekteki otomotiv teknolojilerinin gelişimini hızlandırmak için Hyundai Motor Company tarafından kurulan bir inovasyon şirketi. Global girişimlere yoğun bir şekilde yatırım yapan Cradle, mobilite, yapay zeka, robotik-akıllı enerjiler, akıllı şehir çözümleri ve siber güvenlik dahil olmak üzere, çok geniş bir yelpazede yeniliklere odaklanacak. Gelecek nesillerin yaşam standartlarını artırmayı hedefleyen şirket, aynı zamanda mevcut otomotiv endüstrisinin çok daha yüksek seviyelere ulaşmasında da önemli bir rol oynayacak.


Hyundai Rio veya KIA i20!


Hyundai i20 Coupe WRC; 2019'da Sébastien Loeb, Dani Sordo, Thierry Neuville ve Andreas Mikkelsen ile şampiyonluk için savaşacak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..