Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Volkswagen Passat, 0-210 km arasında yarı otonom sürüş imkanı sağlayan asistan sistemine sahip

Tasarımda muhafazakarlığı tercih eden markalardan Volkswagen, yine bir geleneğe imza attı; modeller hafif bir makyaj ve bol teknolojiyle yoğurularak önce fuara sonra yollara çıkıyor..Cenevre Otomobil Fuarı'nda makyajlı versiyonuyla ilk kez sergilenecek olan Yeni Passat, markanın en son yeniliklerine sahip bir modeli olarak dikkat çekiyor. Yeni Passat, “Travel Assist” sistemi sayesinde 210 kilometre hıza kadar yarı otonom sürüş gerçekleştirebilen ilk Volkswagen modeli olacak.


Yeni Volkswagen Passat'ın en çok dikkat çekenleri arasında; Passat armalı ön konsol, yeni ve çok özellikli direksiyon, sürücüye yardımcı olacak yeni elektronik sistemler, otonom sürüş, 120 ile 272 aralığında beygir sayısı, 1500 cc ile 2000 cc motorlar ki bu seçeneklere 1.4 TSI hibrit motorda dahil.

Volkswagen, amiral gemisi Passat’ın 8’inci neslinin makyajlı versiyonunu, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez sahneye çıkarıyor. Yeni Passat’ı son teknolojilerle donatan Volkswagen, bu model için 30 milyon üretim adedini yakın zamanda aşmayı hedefliyor.

Volkswagen’den bir ilk ‘Kapasitif Direksiyon’

Sedan ve station wagon olmak üzere 2 farklı gövde tipine sahip Passat, 0-210 km arasında yarı otonom sürüş imkanı sağlayan asistan sistemi “Travel Assist” ile sunulan ve “Kapasitif Direksiyona” sahip ilk Volkswagen modeli olacak. Kapasitif direksiyon, sürücünün direksiyona temasını tespit ederek, sürüş asistan sistemleri ile etkileşimli bir şekilde çalışıyor. Passat’ta sunulan bir diğer yeni özellik ise, sürüş anında karşılaşılan engeller ve tehlikeli durumlardan kaçınma manevralarını kolaylaştıran ve sürüş güvenliğini artıran Acil Manevra Asistan sistemi, “Emergency Steering Assist”. Ek olarak, markanın Premium SUV segmentinde yer alan Touareg modelinde ilk kez sunulmaya başlanan, LED Matrix teknolojisine sahip “IQ. Light” farlar, makyajlı Passat modelinde bulunan yenilikçi aydınlatma teknoloji özelliği olarak dikkat çekiyor. 


Yeni nesil “Bilgi ve Eğlence Sistemi” 
3. nesil “Bilgi ve Eğlence Sistemi” yeni Passat'la birlikte ilk kez sunuluyor. Mobil bağlantı arayüzü App Connect, Volkswagen'de ilk kez Apple CarPlay™ ara yüzünü destekleyen telefonlar aracılığıyla Bluetooth üzerinden kablosuz entegrasyon imkânı sunuyor. 
Yeni Bilgi ve Eğlence Sistemi, yenilenen Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, ile entegre çalışıyor. Yeni Passat’ta, Dijital Gösterge Panelinin fonksiyonu ve görselliği üst seviyeye taşınmış durumda. Yeni tasarıma sahip çok fonksiyonlu direksiyon üzerinde yer alan tek bir tuşla, üç farklı ekran profili arasında geçiş kolaylıkla yapılabiliyor.

Güncel ve haberimize konu olan makyajlı Passat, Almanya'nın Aşağı Saksonya Bölgesi Emden Kenti'nde imal ediliyor.2023 yılından sonra ise Çek Cumhuriyeti'nde yeni nesil olarak üretilmeye başlanacak.

Makyajlı Passat 2019 yılı 3. çeyreğinde Volkswagen Yetkili Satıcılarında yerini alacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..