Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Premium otomobil markası Lexus, modellerinin tüm üretim aşamasından sorumlu olan ve özel yetenekleriyle herkesi kendine hayran bırakan Takumi Ustaları, otomobil imalatını adeta sanata dönüştüren kişiler olarak anılıyorlar.

Genel olarak bir işte uzman unvanı almak için 10 bin saatlik çalışma yeterli olurken Lexus’un Takumi Ustaları, 60 bin saatlik deneyimle bu mertebeye ulaşıyorlar. Bu yılda 8 saatten 250 günde yapılacak çalışmayla 30 yıla denk geliyor.  

Lexus, Takumi’lere özel olarak bir belgesel hazırladı. Görsel olarak çarpıcı portreler ortaya koyan Chef’s Table yönetmeni Clay Jeter, sıra dışı bir işe imza attı.
Takumi Ustaları’nın yaşamlarını anlatan belgesel, 19 Mart’tan itibaren New York Film Festivali’ndeki prömiyer ile birlikte yayınlanacak. Aynı zamanda Takumi Ustaları’nın yeteneklerini sergilediği 60 bin saatlik bir versiyon da yer alacak.

Her ne kadar bilgisayar sistemleri otomobil üretiminin ve tasarımının temelini oluştursa da, Lexus’da el işçiliği, en yüksek kaliteyi sağlamak adına en önemli unsur olmaya devam ediyor. Lexus, sahip olduğu bu üstün kaliteyi çok üstün yeteneklere sahip olan usta zanaatkarlarına “Takumi Ustaları’na” borçlu.


1000 km’lik dayanıklılık yarışını Lexus RC F GT3 kazandı


Lexus tasarımının vazgeçilmez parçası olan Takumi Ustaları, boyanın hatasız olmasından elle yapılan deri döşemenin dikişlerinin kusursuz olmasına kadar birçok detayı gözden geçiriyor. Takumi Ustaları’nın yetenekleri o kadar üst seviyededir ki, hareketleri dijitalleştirilip, aracın dış yüzeyini boyayan robot programlarına uygulanmıştır. 
Belgeseli izlemek isteyenler, 54 dakikalık versiyon ve 60 bin saatlik versiyona
www.takumi-craft.com adresinden ulaşabilecekler. 


Lexus ve Toyota'dan, yüksek performanslı yeni otomobiller geliyor; RC F Track Edition ve GR Supra Super GT


Belgeselin fragmanlarına ve detaylara aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz:
https://content.presspage.com/uploads/1850/takumi-trailer-prelaunch-30sec-16x9-titled-mp4-931284.mp4?10000
https://content.presspage.com/uploads/1850/takumi-teaser-broad-16x9-titled-mp4-642116.mp4?10000
https://www.lexus.com.tr/discover-lexus/craftsmanship/takumi-living/#superhumans


Porsche, Audi, Mercedes, BMC ve BMW'den sonra o marka da bisiklet üretiyorHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..