Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Hispano Suiza Carmen.Efsane geri geliyor; Otomobilin en güzeli, en çekicisi olmaya aday

Dünya otomobil tarihinin efsane  markalarından biri olan Hispano-Suiza; 
Bugatti, Maybach, Borgward  gibi tekrar eski günlerine dönmek amacıyla
 şimdilik Carmen modelini hazırladı, Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergiliyor.

1904-1946 yılları arasında  12.000'den fazla lüks otomobil ve 50.000 uçak motoru imal eden Markanın adı, İspanyol-İsviçre otomobil markası veya Hispanik/İspanyol İsviçreli anlamına geliyor..

Firmanın kurucular ise İspanyol Damián Mateu ve İsviçre Marc Birkigt.


Firma; benzersiz ve sıradışı bir tasarımla, lüksü,  titizliği ve teknolojiyi  1938 model  Hispano-Suiza H6C Dubonnet Xenia modelinin DNA 'larıyla harmanlayarak Yeni  Carmen'i ortaya çıkardı.


Rolls Royce, Bugatti, Ferrari gibi markalara iyi bir rakip geliyor!

İç mekanda da teknoloji, güzellik ve sanat hakim..

Şirketin kurucusunun torunu ve başkanın annesi olan Carmen Mateu'nun (1936-2018) benzersiz tarzı ve zarafetine ithafen yeni modelde Carmen ismi kullanılmış.

Bir İspanyol firması olan Hispano Suiza, otomobil ve havacılık konusunda faaliyet gösterirken Fransız bölümü zaman içinde  önce Fransız Safran sonrada Snecma bünyesine geçti.Otomotiv bölümü ise 1946 yılında yine bir İspanyol firması olan ENASA ya satıldı.


Yeni Otomobiller Japonya'dan..Arkadan çekiş,  T şeklindeki lityum iyon batarya,  400 km menzil,  0-100 km/s ye 3 saniye de çıkış ve limitli 250 km son hıza sahip araç; birim fiyatı 1.5 milyon Euro olmak üzere toplam 19 adet imal edilecek.İlk teslim ise 2020 yılında gerçekleşecek.Üçüzler; Anadol, Reliant ve Anzel

Markanın amblemi, ilk leylek halindeyken yıllar sonra kanat şekline gelmiş.
 İspanyol markanın daha önce ürettiği modellerden bazıları şunlar; T60, K6, B32, Alfonso, H6, T49, J12, Vonvooren, T15,  H6C Dubonnet Xenia..Carmen'in gücü  (750 kW / 1,020 PS) 1020 beygir.Boş ağırlığı 1690 kilo.Carmen'in stili, 20. yüzyılın başlarında ki Hispano Suiza arabalarından, özellikle de sadece bir örnek üretildiği 1938 Hispano Suiza Dubonnet Xenia'dan büyük ölçüde etkilenmiştir. Dubonnet Xenia'nın aerodinamik formu ve dikkat çekici tasarımı, otomobilin sahibi WW1 savaş pilotu André Dubonnet'in beyniydi. Carmen, markanın zarif tasarım mirasını günümüz karbon fiber gövdeli 'hyperlux' otomobilinde yoğunlaştırıyor. Ismarlama iç tasarım, geçmişin en lüks Hispano Suiza modellerinin iç tasarımlarından esinlenilmiş bir tasarım temasına sahiptir. Enfes iki koltuklu kabin, otomobilin zahmetsiz performansını mükemmel şekilde tamamlayan, incelik ve zenginlik kokuyor..


Renault-Nissan'dan Yeni Go CrossTürkiye Tasarım Haftası'ndan sıradışı tasarımlar
Kaynak; www .hispanosuizacars .com
https://www.hispanosuizacars.com/carmen
https://www.youtube.com/channel/UCZuCw5L0e6Fb56FPScocy6A
https://www.instagram.com/hispanosuizacarsofficial
https://twitter.com/HispanoSuizaCar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..