Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Otomotiv devi Hyundai, gelecekte kullanacağı kokpit teknolojilerini gün yüzüne çıkardı.

İnteraktif deneyimler sunabilen yeni nesil kokpit, sürücüye göre de özelleştirilebiliyor.
Otomotiv endüstrisinde ürettiği iddialı modellerle birlikte, geliştirdiği yeni teknolojilerle de çığır açan Hyundai, son olarak sanal kokpit ile öne çıktı. Özellikle son 10 yıllık süreçte piyasaya sunduğu popüler modellerle hem pazar payını hem de iddiasını artıran Hyundai,
yeni nesil direksiyon simitleri ve kokpitleriyle de modellerindeki sürüş kalitesini ve güvenliğini bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor. Yaklaşık 4 yıllık bir geliştirme sürecinden sonra gün yüzüne çıkarılan yeni teknoloji ürünü sanal kokpitin en büyük özelliği, tamamen dijital bir alt yapıya sahip olması. Aynı zamanda direksiyon ve kokpit üzerindeki butonların sayısını azaltarak temiz bir arayüz sunmak isteyen Hyundai, fonksiyonel özellikleri ve donanımların kontrol kumandalarını da tek bir noktada sunmayı amaçlıyor.


Yeni Hyundai Venue, Türkiye'de üretilir mi? Şehir içi veya dışı kullanımlarda etkili olacak daha sezgisel bir direksiyon simidiyle de dijital kokpiti pekiştirmek isteyen Hyundai, burada iki farklı dokunmatik gösterge kullanıyor.
Mevcut direksiyonun çapı artırılırken ergonomik yapısı da sisteme göre yeniden ayarlanıyor. Her sürücünün ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmesi için butonlar bireysel isteklere göre uyarlanabiliyor. Çok katmanlı (MLD®) ekranlar ise kolay anlaşılması adına yeni ve yüksek çözünürlüklü iki aktüatör modülle geliştirilmiş. Ayrıca, kullanılan daha büyük dokunmantik ekran da kokpitin tam ortasına konumlandılıyor. Bu ekrandan aracın sürüş bilgileri, kişisel ayarlar ve diğer tüm sistemleri takip edilebilirken ayrıca multimedya bağlantıları ve mobil telefonlarla bağlantılar da en hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. 


Yeni Hyundai i20 Style Design


Yansıması tamamen azaltılan ve sürüş esnasında kullanıcının dikkatini daha az dağıtacak şekilde geliştirilen bu ekranı ilk kez i30 modelinde deneyen Hyundai, diğer segmentlerde de kullanmayı hedefliyor.


Hyundai, B ve C SUV’deki yükselişini sürdürerek global olarak 1.5 milyondan fazla SUV sattı.Türkiye’de de daralan pazara rağmen bu segmentte payını yüzde 20’ye çıkardı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..