Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Toyota Proace City; 75 - 130 beygirlik benzinli ve dizel motorlarla geliyor, 5-6 ileri düz ve 8 ileri otomatik şanzımanda var

Toyota, yepyeni bir sınıfa Avrupa'yla beraber adım atıyor.Hilux ve Proace modellerinden oluşan Toyota hafif ticari araç takımı Yeni Proace City ile artık daha güçlü..2020'de Avrupa satışı başlayacak aracın hibrit modelini de görmek mümkün olabilir mi şu an için bilmiyoruz!


Kompakt hafif ticari segmentinin yeni oyuncusu Proace City, İngiltere’de gerçekleştirilecek 2019 Ticari Araçlar Fuarı’nda dünya lansmanı ile ilk kez gösterilecek. Tamamen Yeni Proace City, Toyota'nın hafif ticari araç ürün gamının çeşitliliğini artıracak ve sunduğu geniş yaşam alanı, çekiciliği ile kompakt hafif ticari sınıfının en iddialı modellerinden biri olacak. Proace ve Hilux ile birlikte Toyota’nın hafif ticari pazarındaki gücünü artıracak olan Proace City’nin Avrupa’daki satışı ise 2020’nin başında başlayacak.


Proace City, farklı yükleme ve koltuk konfigürasyonlarıyla birlikte farklı motor seçenekleriyle de her türlü iş ihtiyacını karşılayabiliyor. Proace City 4.4 metre ve 4.7 metre olmak üzere iki farklı uzunlukta sunuluyor. Yolcu taşıyabilen versiyonlar 5 veya 7 koltuklu olarak tercih edilebiliyor. Proace City’nin üstün yükleme kapasitesi ise kısa modelde 3.3 metreküp ve uzun versiyonda Akıllı Kargo opsiyonuyla 4.3 metreküp olarak öne çıkıyor. 
Proace City’nin motor seçenekleri arasında 75-130 HP güçlere sahip benzinli ve dizel motorlar yer alırken, 5-6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunuluyor.

Kompakt, Pratik, Konforlu ve Çok Yönlü Tasarım

Proace City camlı van versiyonu, hafif ticari araçta daha konforlu bir sürüş sunuyor. Kısa ve uzun versiyonda üçüncü sıra koltuk da tercih edilebiliyor. Kaydırma özelliği sayesinde yetişkinler de burada rahatlıkla seyahat edebiliyor. Üç ayrı ikinci sıra koltuk tercih edildiğinde, her bir koltukta Isofix çocuk koltuğu bağlantıları bulunuyor ve bu da kompakt hafif ticari sınıfında sunulan eşsiz özelliklerden biri olarak öne çıkıyor. Çok yönlü tasarımı sayesinde ön yolcu koltukları dahil tüm koltuklar katlanarak maksimum taşıma kapasitesi sağlanıyor.


Proace City panel van versiyonu ise çok yönlü kullanımı, performansı ve verimliliğiyle geniş bir müşteri kitlesine hitap edecek. Bununla birlikte Akıllı Kargo opsiyonu sayesinde, yolcu koltuğunun katlanması ve altındaki kapağın açılmasıyla ekstra taşıma alanı sağlıyor. Ortadaki yolcu koltuğu ise döndürülerek kullanışlı bir masaya dönüştürülebiliyor.


Toyota, 2050 yılına kadar CO2 emisyonunu yüzde 90 oranında azaltma hedefi için çalışmalarına aralıksız devam ederken, Avrupa’da yapılan araştırmada en düşük emisyon oranlarına sahip ilk marka oldu.Bununla birlikte Proace City, sekiz inçlik dokunmatik ekranında, MirrorLink, Apple CarPlay ve Android Auto gibi özelliklerle cep telefonuyla eşleşme imkanı sunuyor. Navigasyon ve online özelliklere buradan erişilirken, sesli komut gibi özellikler de kullanılabiliyor. Proace City aynı zamanda cama yansıtmalı gösterge ekranında, sürücüye hız limitleri, navigasyon gibi önemli detayları gösteriyor.


Renault Nissan ile Fiat Chrysler birleşiyor mu?Toyota Proace City’de güvenlikten de ödün verilmedi. Proace City’nin hem camlı van hem de panel van versiyonlarında bir dizi artırılmış güvenlik özellikleri bulunuyor. Ön Çarpışma Önleyici Sistem, Trafik İşaretleri Tanıma Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi ve sürücü yorgunluk uyarı sistemi gibi özellikler sunuluyor.


Yeni Toyota Proace City, Avrupa'nın yeni oyuncusu


Türkiye'de yılın otomobili yerli hibrit sedan Corolla oldu


4 yorum:

 1. Toyota nın bu ticari aracı Peugeot ile aynı altyapıyı mı kullanıyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Markalar arasık ardeş modeller artmaya başladı; bunlardan biri de Toyota Proace City, Peugeot Rifter, Citroen Berlingo, Opel Combo, Vauxhall Combo.En büyük rakipleri ise Fiat Doblo, RAM Promaster City.
   Bir süre önce Opel Combo'da Doblo ile kardeşti!

   Sil
  2. Keşke bizim BMC, Temsa, Otokar veya Tümosan da böyle bir ortaklık kursalar. Ortak platform ile kendi araçlarını çok ucuza üretebilirlerdi. Sonrasında İsteyen değişik altyapıya geçerdi.

   Sil
  3. Aslında güzel bir sistem. Ceylift forkliftleri ortak bir çalışmayla, içeriğini tam bilmiyorum ama Tümosan tarafından da imal edildiğini sanıyorum.Ceylift araçlarında Tümosan motorlarını kullanıyor.
   https://docplayer.biz.tr/51171059-Bu-topraklarin-forklifti.html
   https://www.nadirmakina.com/yerli-forklift-ceylift/
   https://www.dmo.gov.tr/Katalog/Urun/Detay/1234_22567

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..