Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

En yeni ve çevreci Skoda'lar; Citigoe iV, SuperB iV

Skoda, elektrikli Citigoe iV ile  yenilenen SuperB (hibrit versiyonu dahil) modellerinin tanıtımını yaptı.82 beygir ve 210 Nm tork değeri veren motoruyla Citigoe, hem çevreci hemde kendi sınıfında kardeşleri olan  SEAT e-Mii ve Volkswagen e-up! ile grubun en küçük elektrikli araçlarını temsil ediyor.

Yeni Citigoe iV, elektrikli motoruyla  265 kilometrelik menzile, 0-100 km/s den 12.5 saniye hızlanmaya ve 130 km azami sürate sahip.


Hızlı şarj (40 kW)   1 saatte (% 80), diğer şarj (7.2 kW) ise dört saat sekiz dakikada tamamlanırken aracın bataryası 36.8 kWh güçte. 5 kapılı hatchback formundaki aracın yollara çıkma tarihi yılın ikinci yarısından sonra..Yenilenen Audi A4, farlarıyla dikkat çekici.Dünya; 25 yılda, 7,5 milyon A4 gördü


Skoda'nın minisi 1 tondan daha hafif olacak.Uzunluğu 3597 mm ve genişliği 1645 mm.


4 yolcusu olan otomobilin bagajı 250,  koltuklar katlanıldığındaysa 923 litre.Skoda'nın ilk hibrit aracı ünvanına ise SuperB iV ulaştı.

  1.4 TSI benzinli motor ile elektrikli motor, 160 kW (218 PS) gücünde birleşik güç çıkışı sağlıyor. WLTP değerleri için tüm elektrik aralığı 55 km'ye kadar; benzinli motor ile birleştirildiğinde 850 km'ye kadar çıkılabiliyor. 


Yeni Renault Master ve Yeni Renault Trucks Master Red EditionSkoda SuperB Combi / Scout

Yeni SuperB,  Volkswagen Passat ile ikiz olduğunu yine fazla saklayamıyor!Operasyon geçiren SuperB yılın son aylarına doğru, elektrikli versiyon ise yılbaşından sonra satış noktalarında yerini aşacak.


Skoda, Yenilenen Superb’in şarj edilebilir ve kendi kendini şarj edebilen hibrit teknolojisine sahip motoru ile markanın elektrikli mobilite dönemine start veriyor.
Skoda, Slovakya’da Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası’nın çeyrek finaliyle birlikte ilk elektrikli modellerini ve yenilenmiş Superb modelini tanıtarak elektrikli mobilite çağını başlattı. Dünya prömiyeriyle Bratislava’da sergilenen Superb iV ve Citigoe iV, 124 yıllık Skoda tarihinde büyük bir dönüm noktasını işaret ediyor. Yenilenen Superb Eylül ayının ikinci yarısından itibaren Türk kullanıcısıyla buluşturulacak.
Superb iV markanın ilk şarj edilebilir hibrit modelini temsil ederken, CITIGOe iV ise markanın tamamen elektrikli ilk modeli oldu. Skoda aynı zamanda amiral gemisi modeli Superb’in yenilenen tasarımını da ilk kez sergiledi. 
“Yenilenen Superb, gelecek vizyonumuzun aynası olacak“
Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, yenilenen Suberp modelinin markanın gelecek vizyonunu gözler önüne sermesi açısından çok önemli olduğunu belirterek “Skoda, gerek teknolojisi gerekse tasarımı ile son yıllarda marka olarak büyük bir değişim yaşadı. Superb ile başlayan bu değişim, yine Superb ile devam ediyor. Superb, markamızın amiral gemisi konumunda. Türk kullanıcıları Superb’i tasarımı ve teknolojisi ile çok sevdi. 2003 yılından bu yana Türkiye pazarında 43.900 adetlik satışa ulaşarak segmentinin en çok tercih edilen modelleri arasında yer aldı. Skoda 2025 Stratejisi çerçevesinde yeni elektrikli iV markasına 2 milyar Euro yatırım yaparak, dizelin yerini alacak teknoloji alternatifleriyle karşımıza çıkacak. Bu markanın bugüne kadar araç geliştirme için yaptığı en büyük yatırım. Yenilenen Superb’in ise Türkiye pazarındaki satış adetlerimiz ve pazar payımıza ciddi katkıda bulunacağına inanıyorum“ açıklamasında bulundu.
2 milyar Euro’luk yeni iV alt markası farklı çözümler sunacak
Skoda’nın elektrikli modellerini temsil eden yeni iV alt markası, aynı zamanda yepyeni bir dönemin kapılarını açıyor. Skoda’nın farklı mobilite çözümleri ve elektrikli araçları Skoda iV markası çatısı altında toplanacak. Markanın 124 yıllık tarihinde yeni bir bölümün açıldığını gösteren iV modelleri ve mobilite çözümleri için Skoda gelecek beş yılda 2 milyar Euro’luk yatırım gerçekleştirecek. Bu da Skoda markanın şimdiye kadar ki en büyük yatırım programı olarak dikkat çekiyor.
Yenilenen Superb ailesi daha da genişledi
Skoda, yenilenen Superb ile birlikte modele yeni teknolojiler, daha keskin tasarım ve daha sofistike bir kabin getirdi. Daha dinamik ve zarif tasarıma sahip olan Superb, yeni teknolojiler ve daha sofistike kabiniyle de dikkat çekiyor. Full LED Matrix farların yanı sıra birçok yeni teknolojiyle donatılan model, bir kez daha sınıfındaki referans noktası oldu.
Skoda, Superb’in tasarımına da farklılık getirerek, özellikle ön bölümü dikkatli bir şekilde güncelledi. Yeniden tasarlanan ön tamponla birlikte aracın uzunluğu artırıldı. 625 litrelik bagaj kapasitesine sahip olan Superb sedan bir kez daha sınıfındaki geniş bagaj hacmini ve yaşam alanını sunuyor. Skoda’nın yenilenen ön panjuru da, daha büyük ve daha dikkat çekerken, tampon ile birlikte büyük bir uyuma sahip. Daha keskin ön farların yanı sıra arka bölümde de, LED farlarla birleşen yatay krom detaylar dikkat çekiyor. Aynı zamanda Superb’in arkasında logo yerine ‘ŠKODA’ yazısı yer alıyor. Opsiyonel ambiyans aydınlatmasının bir parçası olarak LED ışıklandırmalar, kapılar açıldığında zemine ‘ŠKODA’ yazısını yansıtabiliyor. Yenilenen Superb’de yeni 18 ve 19 inç alaşım jantlar, yeni renkler ve bir dizi yeni kişiselleştirme seçenekleri sunulacak.
Daha etkileyici kabin
Skoda yenilenen Superb ile birlikte yüksek konforu daha sofistike bir kabin ile buluşturdu. Gösterge panelinde ve kapı döşemelerinde kullanılan yein krom detaylar daha zarif bir görünüm sağlarken, yeni koltuk döşemeleri de eklendi.
Pratiklik konusunda sınıfının öncüsü olan Superb, yenilenen modeliyle daha fazla Akıllı Çözüm/Simply Clever fikirleri sunarak hayatı kolaylaştırıyor. Yenilenen Superb’de kablosuz akıllı telefon şarj özelliği, akıllı bagaj düzenleme sistemi ve bagaj alanında yatay hareketli bir bar ile esnek düzenleme sistemi yer alıyor.
Üç dizel ve üç benzinli motor seçeneği
Skoda Superb’de şarj edilebilir hibrit versiyonun yanı sıra altı motor seçeneği ve 10 farklı motor/şanzıman kombinasyonu sunulacak. Dizel motorlar arasında 120 HP’lik 1.6 litre TDI, 150 HP’lik 2.0 TDI ve 190 HP’lik 2.0 TDI seçenekleri yer alacak. Diğer yandan benzinli motor seçeneklerinde giriş seviyesinde 150 HP’lik 1.5 TSI, 190 HP’lik 2.0 TSI ve 272 HP’lik 2.0 TSI motorlar sunulacak. Otomatik şanzıman olarak ise 7 ileri DSG çift kavramalı tercih edilebilecek.
Geliştirilmiş güvenlik sistemleri
Superb’de yeni güvenlik teknolojileriyle birlikte Skoda’da ilk kez kullanılan güvenlik özellikleri de sunuluyor. Öngörülü Hız Sabitleyici sistemin son versiyonu, camda yer alan kameradaki görüntünün anı sıra navigasyon sistemini de kullanarak hız sınırlamalarını önceden belirleyerek otomatik olarak aracın hızını ayarlıyor. Yeni Acil Durum Asistanı ise çoklu şeride sahip yollarda acil durumda aracı otomatik olarak güvenli bir şekilde yol kenarına alabiliyor. Skoda Superb’de aynı zamanda Yaya Koruma özelliğine sahip Ön Asistan da yer alıyor.
Hibrit Superb 218 HP Gücüyle Fark Yaratacak
Skoda, şarj edilebilir hibrit Superb iV modeliyle hem yüksek performans hem de düşük yakıt tüketimiyle çevreci bir sürüş sunacak. Skoda’nın ilk şarj edilebilir hibrit modeli olan Superb iV, 156 HP üreten 1.4 litre TSI benzinli motoru, 85 kW’lık elektrik motoruyla kombine ediyor. Hibrit sistemin toplam gücü ise 218 HP ve 400 Nm olan hibrit Superb, böylece performanstan asla ödün vermiyor. CO2 emisyonları 40 g/km’nin altında olan Superb hibrit, 13 kWh bataryası sayesinde, sadece elektrikli olarak 55 km menzile sahip. Fren yaparak kendi kendine şarj olabilen Superb aynı zamanda prize takılarak da şarj edilebiliyor. Hibrit Superb’in menzili ise 850 km olarak dikkat çekiyor.
Maceracılar için ilk kez: Superb Scout
Superb’in hibrit modelinin sunulmasının yanı sıra, yenilenen modelde da ilk kez Scout versiyonu yer alacak. Maceracı kullanıcıları hedefleyen Superb Scout, yerden daha yüksek yapısı ve dört çeker sürüşüyle her türlü yol koşuluyla mücadele edebilecek şekilde geliştirildi. 7 ileri DSG çift kavramalı otomatik şanzımanla sunulacak Superb Scout, 2.0 litre TDI dizel (190 HP) ya da 2.0 litre TSI benzinli (272 HP) motorlarla tercih edilebilecek.

18 inç özel jantlara ve gövde koruma paketine sahip olan Superb Scout, standart modele göre 15 mm daha yüksek. İçeride de Scout versiyonuna özgü detaylar dikkat çekiyor. Özel ahşap efektli kaplamalar, Scout’a özel koltuk döşemeleri ve opsiyonel olarak alınabilen alcantara/deri koltuklar ve ortadaki ekrana yerleştirilen off-road göstergeleri modelin fark yaratan özellikleri oldu. Superb Scout‘ın 660 litre bagaj kapasitesi ise, koltuklar katlandığında 1950 litre oluyor.
Skoda’nın ilk tamamen elektrikli modeli
Skoda’nın tanıttığı CITIGOe iV ise, markanın ilk tamamen elektrikli modeli olaran dikkat çekiyor. Şehir için kullanım için kusursuz bir sıfır emisyonlu otomobil olan CITIGOe iV, 61 kW elektrik motoruna sahip ve lityum iyon bataryasıyla 265 kilometre menzil sunuyor. 40 kW DC hızlı şarj ile, sadece 1 saatte yüzde 80 kapasitesini doldurmak mümkün.ŠKODA Yenilenen Superb ile Elektrik Çağını Başlattı
Kaynak: https://www.skoda-auto.com

https://www.youtube.com/user/skoda/featured
Basın Bülteni

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..