Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

FCA ve RNM beraberliği olmadı.PSA, TMC, GMC, VAG ve Çin markalarıyla otomobil dünyası karışabilir.En azından Bay Trump var!

Fiat Chrysler beraberliğinden  yıllar önce Fiat ile General Motors yakınlaşması, işbirliği vardı.FCA'dan sonra Volkswagen Grubu (VAG) ve son zamanlarda da PSA görüşmeleri veya görüşmemeleri oldu. Sonuca en yakın girişim ise Renault'ya dairdi..Şu an için gerçekleşmedi.Önümüzdeki günlerde, yıllarda çok şey olabilir!

Mercedes Benz'in de içinde yer aldığı Daimler'in bir bölüm hissesi Çinli Geely'de,
Opel ve Vauxhall markalarını Amerikalı General Motors'dan alan Fransız Peugeot Citroen
 ( PSA) 'in % 14 'lük hissesi de Çin'nin önde gelen gruplarından DongFeng'e  (DFM) ait.
Bir sonraki zaman diliminde FCA tekrar PSA veya Hyundai yada Çin markalarıyla görüşebilir.Hatta Sabancı Holding'e ait Temsa'yı alan yatırım şirketinin bir süre sonra Çin veya Hindistan firmalarına satmayacağının garantisi var mı?

Subaru'nun 2005'ten beri % 16,77 hissesini elinde bulunduran Toyota ile
 dört tekerlekten çekiş teknolojilerini ve araç elektrifikasyon sistemlerini konusunda daha önce GT86 - BRZ modellerinde olduğu gibi işbirliği yapılacak.

Hangi Toyota, nerede üretiliyor?

Maliyeti düşürmek, elektrikli araçların geliştirilmesini hızlandırmak, şarj süresini kısaltmak menzili arttırmak adına bu işbirlikleri artacak belki bazı markaları yükseltirken bazılarını da geri de bıraktıracak!


RENAULT GRUBU'NDA FIAT - CHRYSLER KARARINA YÖNELİK AÇIKLAMA

 Groupe Renault, FCA’nın (Fiat Chrysler Automobiles) teklifini derinlemesine değerlendirme imkânı bulamadığından dolayı hayal kırıklığı içinde olduğunu ifade etti.


Yoldayken Bırakın O Telefonu


Groupe Renault tarafından yapılan açıklamada, FCA’dan gelen teklifin, Renault ve İttifak’ın (Renault Grubu’nun Nissan ve Mitsubishi ile olan birliği) çekiciliğinin bir göstergesi olduğu vurgulandı. Açıklamada ayrıca, “ Nissan’ın bu konudaki yapıcı tavrından duyduğumuz mutluluğu belirtir, FCA’ya gösterdiği çaba ve Renault Yönetim Kurulu üyelerine güvenlerinden dolayı teşekkür ederiz. Bu doğru zamanlı önerinin, endüstriyel olarak çok uygun hem de finansal açıdan çekici, Avrupa merkezli bir global otomotiv devi yaratacağı aşikâr bir çaba olduğunu düşünüyoruz” denildi.


TOYOTA VE SUBARU ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLER İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPACAK

Toyota ve Subaru Yüzde 100 Elektrikli Araç Platformu ve Yüzde 100 Elektrikli SUV Geliştirmek için İşbirliğine gidiyor…
Toyota ve Subaru, orta ve büyük ölçekli yüzde 100 elektrikli binek araçlar platformu ve C segmenti için yüzde 100 elektrikli SUV model geliştirmek adına bir anlaşmaya imza attı. Her iki marka da güçlü yanlarını ortaya koyarak, iddialı ve çekici elektrikli modeller üretecekler.
Toyota ve Subaru 2005’ten bu yana geliştirme, üretim ve satış olmak üzere çeşitli alanlarda başarılı işbirlikleri yapmaya devam ediyor. Bu örnekler arasında 2012’de yapılan ve birlikte geliştirilen arkadan itişli Toyota 86 ve Subaru BRZ; Toyota’nın hibrit teknolojisiyle yapılan ve Amerika’da satışa sunulan plug-in hibrit Subaru Crosstrek Hybrid gibi modeller bulunuyor.Türkiye'de imal edilen minibüs, otobüs ve kamyonlarda 2019 yılı yerlilik oranı nedir?


Yapılan işbirliği sayesinde Toyota ve Subaru ise, araç bağlantıları, otonom sürüş teknolojileri, sürücü yardımcıları, elektrikli güç ünitesi gibi teknolojik gelişimlerle her zamankinden daha hızlı bir dönüşüm içerisinde bulunuyor. Toyota ve Subaru, imza attıkları işbirliğiyle çeşitlenen ihtiyaçları daha hızlı bir şekilde çözmeyi amaçlıyorlar. Bu yönde ilk adım olarak ise, iki şirket teknolojilerini ortaya koyarak yüzde 100 elektrikli araçlara özel olarak bir platform geliştirecekler. Bu platform ise geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edecek şekilde C segmenti ve D segmenti sedanlar ile SUV’lar için kullanılabilecek.


Kaza sırasında emniyet kemeri takılı mıydı?Kaynak; Basın Bültenleri
Markaların resmi internet siteleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..