Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Renault - Fiat Chrysler beraberliği şimdilik olmadı, Toyota Suzuki birlikteliği geliyor

Toyota ve Suzuki ilk etapta birbirlerinden belli bir oranda hisse alarak ittifak anlaşması yaptı. Önümüzdeki yıllarda bu hisse oranı artabilir.Diğer taraftan geçtiğimiz Haziran ayında, dikkat çekmeyen haberlerden biri de dört çeker ustası Subaru'nun Toyota ile elektrik motorlu orta ve büyük hacimli araçlar için işbirliği anlaşması idi.Toyota; Subaru'nun % 16.77 ile en büyük hissedarı konumunda.


Günümüzde, her alanda ve otomobilde de  kurallar, teknoloji ve maliyet gibi etkenler bazı markaların kapanmasına, küçülmesine, birleşmelere neden oluyor.Uzakdoğu'da ise
Lexus, Hino, Toyota ve Daihatsu markalar grubuna Subaru ve Suzuki'ye de ekleyebiliriz!

Toyota ve Suzuki uzun vadeli bir ortaklık kurmak amacıyla sermaye ittifakına ilişkin bir anlaşma yaptı. İki şirket arasında, otonom sürüş alanı da dahil olmak üzere yeni alanlarda geliştirmelerin teşvik edilmesi amaçlanıyor. İki şirket arasında uzun vadeli bir ortaklık geliştirmek ve teşvik etmek için şirketler, ittifak temelinde birbirlerinin hisselerini almayı planlıyorlar. 


Denizli RentACar Avantajları,Bilge Araç Kiralama


Anlaşma kapsamında Toyota, Suzuki'den hazine hisseleri hariç 24.000.000 hisse senedi edinmeyi planlıyor. Toyota, bu işbirliği ile Suzuki’nin toplam hisse senedinin %4,94'ü için toplam 96 milyar Japon Yeni (910 milyon Dolar) ödeme yapacak. Aynı şekilde Suzuki, Toyota'nın 48 milyar Japon Yeni’ne (455 milyon dolar) eşdeğer hissesini almayı planlıyor.


12 Ekim 2016'da görüşmelere başlayan iki şirket, bu yıl 20 Mart’ta, Toyota’nın elektrifikasyon teknolojilerindeki gücünü ve Suzuki’nin gücünü bir araya getirerek, ortak ürün kullanımının yanı sıra, ortak ürün geliştirme ve üretimde işbirliğini sürdürmek için belirli hususlara başlayacaklarını açıklamışlardı. 

Otomotiv sektörü sadece çevresel düzenlemeler nedeniyle değil, aynı zamanda çeşitlendirilmiş mobilite çözümlerinden gelen yeni gelişmelerle birlikte benzeri görülmemiş bir dönüm noktası yaşıyor. İki şirket, her alandaki teknolojileri ve ürünleri ile mevcut işletme temellerini güçlendirmenin yanı sıra, rakip olmaya da devam edecekler. Ayrıca, yeni alanlarda ortak ilişkiler kurarak ve bu ilişkileri geliştirerek sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştirmeyi hedefliyorlar.
Özellikle, bu geçiş döneminde birlikte zorlukların üstesinden gelmek için, iki şirket, otonom sürüş dahil olmak üzere yeni alanlarda işbirliğini ilerletmek için uzun vadeli bir ortaklık kurmayı planlıyor.

Karışıklı hisse devralmaları, şirketler yabancı rekabet kurumlarından onay aldıktan sonra uygulamaya konacak.Artık Arabalar da Akıllı!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..