Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Hyundai Grand i10 Nios (CRDi - Kappa)

Hyundai; küçük otomobili i10'u yenileyecek.Bir ay sonra Frankfurt Otomobil Fuarı'nda lansmanı yapılacak aracın belki aynısı, belki de biraz farklı olanı Hindistan'da ortaya çıktı.Türkiye'de de imal edilecek yeni otomobil 1200 cc'lik iki farklı motora sahip olması bekleniyor!

Hindistan'dakiYeni Hyundai  i10 modeli; 20 Ağustos 2019 tarihinde tanıtılacak olup Grand i10 modeliyle aynı şekilde 1.2 litrelik dizel ve benzinli motorlarla yürüyecek.
Kullanılacak motorlar; 1,2 litre CRDi ve 1,2 litre KappaYeni i10 ile ilgili basın bülteni ;

Yeni Hyundai i10; İlk Çizimler
"Hyundai, A segmentindeki modeli i10’un seri üretim öncesi ilk çizimlerini paylaştı.
Yeni i10, yerini alacağı modelden daha konforlu ve daha sportif olarak öne çıkıyor.
Aracın dünya lansmanı, Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.


Hyundai, Yeni i10'un tasarımını gözler önüne seren ilk çizimi nihayet paylaştı. Gelecek ay 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda (IAA) dünya lansmanı gerçekleştirilecek olan Yeni i10, yumuşak yüzeyler ve keskin çizgiler arasındaki kontrastı daha dinamik bir tasarımla vurguluyor. Yepyeni modelin boyutları, yerini aldığı modele göre artmış durumda. Genişliği, yüksekliği ve lastik ebatları büyüyen otomobil, A segmentinin sınırlarını zorlayarak kendinden büyük işlere imzasını atıyor.
Hyundai’nin İzmit fabrikasında üretilerek 45’ten fazla ülkeye ihraç edilecek Yeni i10, geniş ön ızgarası, yeni farları, tamponu ve aerodinamiği iyileştiren üçgen hava açıklıklarıyla oldukça sportif bir karaktere sahip. X şeklindeki yeni C sütunu, aracı tanımlarken, ayrıca bu modelin en önemli tasarım özelliği olarak da öne çıkıyor. Aracın birçok noktasında kullanılan bu üçgen tasarım dili, aslında modelin genişliğini ve dört köşedeki tekerleklerin pozisyonunu da vurguluyor.
Segmentinde lider olmak üzere yola çıkan Yeni i10, bir dizi yeni Connected Car ve güvenlik özelliğine de sahip olacak. Blue Link®, Apple Car Play, Android Auto, kablosuz akıllı telefon şarjı ve arka görüş kamerası gibi donanımlarıyla kendinden daha üst segmentteki modellere de göz dağı vermiş oluyor. Bunlara ek olarak, Yeni i10 sınıfındaki en kapsamlı güvenlik paketlerinden birine de sahip. İleri Çarpışma Önleme Yardımı, sadece araç içindekileri değil aynı zamanda aracın önündeki yayaları tespit etmek için de ön radar sensörünü kullanıyor. Araç ayrıca, standart olarak Sürücü Dikkat Uyarısı ve Şerit Takip Asistanı ile donatılmış. "

 Yeni Grand  i10 (India)
Dizel model; Magna, Sportz ve Asta 
Benzinl,i model ise Era, Magna MT, Magna AMT, Sportz MT, Sportz AMT, Sportz MT çift tonlu ve Asta MT donanım paketleriyle beraber versiyona göre otomatik ve düz vites seçenekleri de olacak.


 1,2 litrelik benzin yaklaşık 83 PS ve 114 Nm tork üretirken, dizel 75 PS ve
 190 Nm tork değerini veriyor. 
Muhtemel rakipler arasında Maruti Swift, Ford Figo ve Nissan Micra bulunuyor.Hyundai bu sınıfta Yeni Grand i10 Nios'un yanı sıra Grand i10, Grand i10 Prime (CNG)  ve Santro modelleri ne de sahip.


Dünyada Bir İlk; Aktif Vites Kontrolü (Active Shift Control), Hyundai'dan

Kaynak;
 https://www.hyundai.com/in/en
Basın Bülteni

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..