Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Son dakika; yerli otomobil Günsel'in ikinci modeli bir SUV olacak, adı da ....

20 Şubat, 2 Model, 1 Marka.Dikiz Aynaları KKTC Bayrağını Simgeleyecek…
Model 1 Konsepti'yle 2016 yılında ilk kez ortaya çıkmıştı.Sergilendiği fuar ve etkinliklerde ilgiyle karşılanan Günsel, 20 Şubat 2020'de aracının tanıtımını B9 adıyla gerçekleştirecek.Ancak bir sürpriz yaparak bugün, J9 adında ikinci bir modellerini tanıtacaklarını açıkladılar.

Lefkoşa merkezli Günsel, tanıtım yaklaştıkça yeni ipuçlarını açıklıyor.Bugün yapılan açıklama da ise ikinci model müjdesi geldi;

"GÜNSEL’in, ilk modeli B9 ile ikinci modeli J9’un tanıtımı 20 Şubatta aynı anda gerçekleştirilecek.
GÜNSEL üreteceği ikinci modeli “J9” ile Avrupa’da son derece popüler olan mid-size SUV segmentine giriş yapacak. Dört kapılı, geniş hacimli bir aile otomobili olarak öne çıkacak.

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel: “Elektrikli Araçlarda Yeni Bir Jenerasyon Başlatmayı Planlıyoruz…”
GÜNSEL projesinin yaratıcısı olan ve Ar-Ge çalışmalarının Başkanlığını yürüten Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, 109 mühendisin 10 yıl süren çalışmaları sonucunda üretim aşamasına gelen ülkemizin yerli ve milli otomobili GÜNSEL’in ilk modeli B9’un yollara çıkması için gün saydıklarını dile getirerek,


 GÜNSEL B9 modelinin tanıtımının yapılacağı günde GÜNSEL’in SUV segmentinde bulunan ikinci modeli J9’un da konsept tanıtımın yapılacağını müjdeledi.

Yerli Otomobil Günsel B9; ilk tanıtımını 20 Şubat 2020'de, seri üretimi de 2021 yılında gerçekleştirecek

2016 yılında GÜNSEL B9’un marka, model ve teknik özelliklerini tanıttıklarını anımsatan Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Araba üretme hayalimizin ilk ürünü olan B9’un artık yollarda yerini almasını gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşarken, üretme hayalimize hız kesmeden devam ediyoruz. İkinci model olarak “J9″ ismini verdiğimiz dört kapılı SUV modelini geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz. Araba üretme hayalimiz sadece tek bir model ile sınırlı değil. Yıllık 2 bin araç kapasitesi ile seri üretimine hemen başlanacak olan GÜNSEL’in, 2025’te 20 bin araca ulaşması planlanıyor. GÜNSEL’in küresel hedefler doğrultusunda birikimlerimiz ve yaratıcılığımızla, yeni bir tasarımla dünyadaki trendlere uygun olarak elektrikli araç modellerinde yeni bir jenerasyonu başlatmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.


Yerli otomobil GÜNSEL'de geri sayım devam ediyor


Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “SUV segmenti dünya araç piyasası içerisinde büyük paya sahip. Özellikle geniş hacimli ve uygun konfor ortamı yaratması bakımından, aileler tarafından çok tercih ediliyor. Gençlere hitap eden iki kapılı B9 modelimizden sonra ailelerin tercihi olan SUV J9 modeli ile üretim ağımızı geliştirirken, küresel rekabette de söz sahibi olacağız. Önümüzdeki yıllarda araç kullanıcılarının fikirlerinden hareketle yeni modellerimizi de tasarlamaya devam edeceğiz. J9 özgün ve göz alıcı tasarımı, dinamik ve keskin çizgileri, barındırdığı yenilikçi ve teknolojik iç tasarımı ile çok farklı bir model olarak araç kullanıcılarının karşısına çıkacak” dedi.


8 saniye de 100 km hıza çıkış, 350 km menzil, alüminyuım şase ve kompozit gövde, 4 kişilik bir otomobil, yarım saate şarj..


Dikiz Aynaları KKTC Bayrağını Simgeleyecek…

J9’un yenilikçi ve teknolojik iç tasarımı yanında dış tasarımında da ülkemize ait olduğunu gösteren ve milliliği yansıtılacağını belirten Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, J9’un dikiz aynalarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağı ve renklerini yansıtacak şekilde tasarlandığını söyledi. Günsel ailesinin büyük emek, yüksek inanç, azim ve arzu ile bütün adımlarını topraklarına kökleşme arzusu ile attığını dile getiren Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Ülkemiz adına övünç kaynağı olmasını istediğimiz yerli ve milli otomobil GÜNSEL de milli değerimizi yücelten ve bizim öz kaynaklarımızla neler yapabileceğimizi gösteren edasıyla yollarda süzülürken, gelecek nesillerimize de milli değerlerimize sahip çıkılmasının en güzel örneği olacak” ifadelerini kullandı."


Türkiye'de yerli otomobil ve yerli araç için yapılan çalışmaları biliyor musunuz?Kaynak; https://www.gunsel.com.tr/

1 yorum:

  1. Adadan güzel haberler gelmeye başladı. Umarım başarılı olurlar.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..