Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Temsa için Rekabet Kurumu'da onay verdi.Mutlu sona az kaldı!

Temsa'nın Sabancı Holding ve PPF Beer Topholdco B.V.  ortaklığına satılmasında son bir sınır daha geçildi.Rekabet Kurumu; 7 Temmuz 2020 tarihli kararıyla iki grup (ve/veya iştirakleri tarafından) satın alınmasına onay verdi.Rekabet Kurumu, konuyla ilgili olarak resmi internet sitesinde şu açıklamayı yaptı;
" Temsa Ulaşım Araçları San. ve Tic. A.Ş.’nin ortak kontrolünün Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. iştiraki Exsa Export Sanayi Mamulleri Satış ve Araştırma A.Ş. ile PPF Beer Topholdco B.V. tarafından devralınması işlemine izin verildi. "

Temsa için artık şu anda ki sahibinden satın alma işlemlerinin tamamlanması kaldı ama.Sosyal medya da, Konkordato kararının verileceğine dair duyumlar / söylemler /iddialar var!!!
Temsa'nın ekonomiye bir an önce kazandırılması, borçlarının ödenmesi, alacaklıların ve çalışanların haklarının verilmesi gerekiyor..Bu sorunların en kıza zamanda ortadan kaldırılması gerek.


NOT; konkordato
(konkorda'to), İtalyanca concordato
1. isim, hukuk, ekonomi Anlaşmalı iflas.
2. isim, tarih Papalık makamıyla başka hükûmetler arasında yapılan anlaşma.http://www.rekabet.gov.tr/tr/SonKurulKarari/e48b9e20-62c0-ea11-811c-00505694b4c6

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..